Siatkarskie turnieje kwalifikacyjne do IO Tokio 2020 w Polsacie Sport!

Inne
Siatkarskie turnieje kwalifikacyjne do IO Tokio 2020 w Polsacie Sport!
fot. Cyfrasport

Sportowe kanały Polsatu pokażą wszystkie mecze turniejów kwalifikacyjnych w Berlinie i Apeldoorn, na których czołowe europejskie reprezentacje siatkarskie powalczą o ostatnie wolne miejsca w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. W Holandii pracować będzie ta sama ekipa redakcyjna Polsatu Sport, która towarzyszyła Biało-Czerwonym na wrześniowych mistrzostwach Europy.

Turnieje siatkarzy w Berlinie (5–10 stycznia 2020 r.) oraz siatkarek w Apeldoorn (7–12 stycznia 2020 r.) to dla europejskich reprezentacji ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich w Tokio. Przypomnijmy, że polscy siatkarze zdołali już wcześniej wywalczyć awans, zwyciężając w sierpniowym turnieju w Gdańsku.

 

W przeciwieństwie do kadry Vitala Heynena, zespół Jacka Nawrockiego nie jest pewny wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Polki spróbują spełnić swoje marzenia w mieście, w którym wiosną fantastycznie prezentowały się w Lidze Narodów. Biało-Czerwone w grupie zmierzą się z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Drugą połowę drabinki turnieju w Apeldoorn tworzą reprezentacje Turcji, Niemiec, Belgii i Chorwacji. Awans na Igrzyska zapewni sobie tylko zwycięzca tej imprezy.

 

Kanały sportowe Polsatu towarzyszą polskim siatkarzom i siatkarkom od pamiętnego złotego medalu wywalczonego przez nasze zawodniczki na mistrzostwach Europy w Turcji w 2003 roku. Wspólnie świętowaliśmy też wiele innych wspaniałych sukcesów. Teraz razem z naszymi widzami mocno kibicujemy drużynie Jacka Nawrockiego i mamy nadzieję, że Polki zagrają na Igrzyskach Olimpijskich po raz pierwszy od 2008 roku – powiedział Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Telewizji Polsat.

 

W Berlinie zagrają Serbowie i Słoweńcy, czyli zespoły które wspólnie z Polakami stanęły na podium wrześniowych Mistrzostw Europy. Obsadę turnieju kwalifikacyjnego panów uzupełniają Francja, Bułgaria, Niemcy, Belgia, Holandia i Czechy.

 

Można powiedzieć, że turniej w Berlinie to mini mistrzostwa Europy. Poziom uczestników jest niezwykle wysoki i widzowie kanałów sportowych Polsatu będą mogli obejrzeć siatkówkę w najlepszym wydaniu. Nie ma chyba drugiej dyscypliny sportu, w której awans na igrzyska olimpijskie jest tak trudny do wywalczenia. Dla siatkarek i siatkarzy to duże wyzwanie, ale kibice zacierają ręce na myśl o spotkaniach kwalifikacyjnych – dodał Piotr Pykel.

 

Polsat Sport i Polsat Sport Extra pokażą wszystkie mecze turniejów z udziałem kobiet i mężczyzn. Turniej w Berlinie skomentuje Tomasz Swędrowski. W Apeldoorn studio poprowadzi Jerzy Mielewski, reporterem będzie Marcin Lepa, a mecze skomentuje Adrian Brzozowski. Wspierać będzie ich szerokie grono cenionych ekspertów siatkarskich, stałych współpracowników Polsatu Sport, takich jak Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz czy Łukasz Kadziewicz.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze