Tymex Boxing Promotion – podsumowanie roku: Brodnicka mistrzynią, Parzęczewski blisko mistrzowskiej szansy

Sporty walki
Tymex Boxing Promotion – podsumowanie roku: Brodnicka mistrzynią, Parzęczewski blisko mistrzowskiej szansy
fot. PAP

To był kolejny dobry rok dla grupy Tymex Boxing Promotion. Cztery gale pod szyldem "Tymex Boxing Night" i dwie wyprodukowane dla MB Promotions, a na nich ok. 50 walk w boksie zawodowym, w tym dwa pojedynki Ewy Brodnickiej o Mistrzostwo Świata jednej z największych federacji - World Boxing Organization oraz ok. 10 pojedynków o pasy Mistrza Polski i Międzynarodowego Mistrza Polski. W barwach Tymexu zadebiutowało czworo pięściarzy.

Z kolei na 2020 roku już zaplanowany jest debiut Niemca Sahana Aybaya (9-0, 7 KO).

 

Gale Tymexu, kierowanego przez Mariusza i Marcela Grabowskich oraz Mariusza Konieczyńskiego, oddzielnie lub razem z Mateuszem Borkiem i jego MB Promotions, odbywały się od końca marca do listopada i gościły w sześciu polskich miastach – Dzierżoniowie (29 marca), Katowicach (6 kwietnia), Jeleniej Górze (25 maja), Częstochowie (4 października), Łomiankach (19 października) i Radomiu (23 listopada).


Ewa „Kleo” Brodnicka (18-0, 2 KO), Mistrzyni Świata WBO w wadze super piórkowej, stoczyła dwie walki w obronie mistrzowskiego pasa. Po ubiegłorocznych zwycięstwach z Kanadyjką Sarah Pucek i Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki, w 2019 roku pokonała Meksykankę Janeth Perez i Argentynkę Edith Soledad Matthysse. W nowym sezonie być może dojdzie do pojedynku unifikacyjnego z udziałem reprezentantki Tymex Boxing Promotion, której trenerem jest Amerykanin Gus Curren.

 

Również 2 wygrane, ale w nowej kategorii – super średniej zanotował Robert „Mr. KO” Parzęczewski (24-1, 16 KO). Najpierw zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski pokonując przez techniczny nokaut Rosjanina Dmitrija Chudinova, a następnie obronił pas w walce z niewygodnym Patrickiem Mendy. Częstochowianin jest wysoko w rankingach światowych, zdecydowaną większość ostatnich walk wygrywał efektownie przed czasem, i być może już w 2020 roku doczeka się mistrzowskiej szansy na zagranicznych arenach. W tym roku miał boksować także w walce wieczoru w Radomiu, ale niestety na przeszkodzie stanęły kłopoty ze zdrowiem.

 

Pasy Mistrzów Polski i Międzynarodowych Mistrzów Polski zdobywali także w ostatnich miesiącach Łukasz „Pretty Boy” Wierzbicki (18-1, 7 KO), Michał „Szczupak” Leśniak (11-1-1, 3 KO) czy Damian „Wrzos” Wrzesiński (18-1-2, 5 KO), który boksował po raz pierwszy w pojedynku wieczoru, a jego rywalem w podwarszawskich Łomiankach był Argentyńczyk Miguel Cesario Antin.

 

W 2019 roku w barwach Tymexu walczyło na profesjonalnych ringach ok. 20 pięściarzy i pięściarek. Po przerwie macierzyńskiej wróciła była Mistrzyni Europy Oleksandra „Sasha” Sidorenko, a dołączyła kolejna bardzo zdolna zawodniczka Laura Grzyb. W ten sposób Tymex Boxing Promotion ma najmocniejszy kobiecy zespół w polskim boksie zawodowym. Od zwycięstw profesjonalne kariery zaczęli Aleksander Jasiewicz, Tomasz Nowicki i Uzbek Abboskhon Mirzaabdullaev, zaś w 2020 roku przygodę z Tymexem zacznie trenujący na stałe we Wrocławiu niepokonany Niemiec Sahan Aybay. Być może zorganizowana zostanie także pierwsza gala za zachodnią granicą, co byłoby dużym wydarzeniem w krajowym pięściarstwie. Po Nowym Roku planowany jest także powrót po kontuzji utalentowanego Oskara Kapczyńskiego.

 

W 2019 roku na galach Tymexu walczyli i najczęściej wygrywali (choć zdarzyły się remisy i porażki) Tomasz „Zadyma” Gromadzki, Kamil Bodzioch, Michał Żeromiński, Marcin Siwy, Rafał Pląder oraz bracia Maksymilian Gibadło i Stanisław Gibadło.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie