154 minuty! Siatkarski maraton drużyny Bednorza w Pucharze CEV

Siatkarze Olympiakosu SFP przegrali z Leo Shoes Modena 2:3 w meczu 1/16 finału Pucharu CEV. Spotkanie miało niezwykle zacięty przebieg, trzy sety - w tym tie-break - kończyły się rywalizacją na przewagi. Bartosz Bednorz był najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy z Modeny.

Drużyna z czołówki tabeli Serie A1 była faworytem tego starcia, ale wyjazdowe zwycięstwo nie przyszło podopiecznym Andrei Gianiego łatwo. Inna sprawa, że trener gości rotował składem, a w meczu nie zagrał Ivan Zaytsev.

Pierwszą partię siatkarze z Pireusu wygrali 34:32 po 40 minutach walki. W drugiej wyraźnie lepsi byli goście, ale trzecia znów przyniosła sporo emocji i zwycięstwo reprezentanta ligi greckiej 38:36, tym razem po 43 minutach walki. Siatkarze Modeny zdołali doprowadzić do tie-breaka, który również dostarczył sporo emocji i zakończył się wynikiem 15:17.

Najwięcej punktów: Michal Finger (22), Roland Gergye (18), Georgios Petreas (14), Gazmend Husaj (13), Theodoros Voulkidis (12) – Olympiakos; Bartosz Bednorz (22), Giulio Pinali (20), Denis Kaliberda (14), Daniele Mazzone (13), Elia Bossi (11), Matthew Anderson (10) – Modena. Bednorz zagrał w trzech pierwszych setach. Miał 58% skuteczności w ataku (19/33), dołożył dwa bloki i jednego asa serwisowego. Mecz trwał łącznie aż 154 minuty!

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 19 grudnia we Włoszech.

Olympiakos SFP – Leo Shoes Modena 2:3 (34:32, 17:25, 38:36, 19:25, 15:17)