Flick: Wybornie jest mieć taką jakość w ofensywie, jaką jest Lewandowski

Piłka nożna

- Wybornie jest mieć taką jakość w ofensywie, jaką mamy w postaci Lewandowskiego, zwłaszcza, że w tym sezonie jest w najlepszej możliwej formie. Mamy nadzieję, że utrzyma ją jak najdłużej - powiedział trener Bayernu Monachium Hans Flick.

Roman Kołtoń: Robert Lewandowski nie zagrał, bo chciał pan dać mu trochę odpoczynku?

 

Hans Flick: Robert grał bardzo dużo. W meczu pucharowym z Bochum wszedł dopiero w drugiej połowie, a oprócz tego grał we wszystkich spotkaniach. To było dla niego bardzo ważne. Cieszę się, że zdołaliśmy poradzić sobie bez niego. To jeden z najważniejszych graczy w naszym składzie, bo punktuje i strzela gole. Chcieliśmy też zobaczyć, w jaki sposób będziemy się prezentować, kiedy musimy radzić sobie bez niego. W meczu z Tottenhamem mogliśmy to sprawdzić.

 

Robert chce grać zawsze. Czy chciał wystąpić również w meczu z Tottenhamem?

 

Przed nami bardzo ważne mecze, szczególnie w Bundeslidze. Będziemy więc potrzebowali "Lewego" w jak najlepszej formie. Wierzymy, że będzie dalej strzelał gole.

 

Czy Bayern jest niezależny od Lewandowskiego, czy wszystko jest budowane pod tego piłkarza?

 

Z reguły napastnik i bramkarz są kluczowymi postaciami w każdej drużynie. Wybornie jest mieć taką jakość w ofensywie, jaką mamy w postaci Lewandowskiego, zwłaszcza, że w tym sezonie jest w najlepszej możliwej formie. Mamy nadzieję, że utrzyma ją jak najdłużej. Ważne jest, by otrzymywał czas na odpoczynek od gry, aby naładować baterie i nabrać chęci do gry.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Roman Kołtoń, CM, MS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze