Liga Mistrzów: Diagnoza po urazie Comana. Jest źle, mogło być gorzej

Podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur Kingsley Coman uszkodził więzadło torebkowe w kolanie - poinformował Bayern Monachium. Nie podano, jak długo potrwa przerwa w grze Francuza, który doznał urazu już w 24. minucie spotkania i musiał opuścić boisko. Wcześniej strzelił gola, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Bayern pokonał Tottenham Hotspur 3:1. Już w 14. minucie bramkarza gości pokonał właśnie Coman. W jednej z kolejnych akcji 23-letni napastnik, który nie był atakowany przez rywali, próbował opanować piłkę. Tak niefortunnie stanął na murawie, że  jego kolano nienaturalnie się wygięło. Piłkarz padł na boisko, głośno krzycząc z bólu. Kilka minut później pojechał na badania.

W mediach pojawiały się spekulacje, że zerwał więzadło, ale klub późnym wieczorem wydał komunikat przedstawiający łagodniejszą wersję.

- Diagnoza wykazała uszkodzenie więzadła torebkowego w lewym kolanie. Coman naciągnął też ścięgno bicepsa i uszkodził staw kolanowy. Na pewien czas kolano zostanie unieruchomione szyną - poinformowano.

Bayern nie podał jednak, jak długo potrwa przerwa Francuza, który w przeszłości już zmagał się z przewlekłą kontuzją stawu skokowego.

W barwach Bawarczyków w środę nie zagrał Lewandowski. Fazę grupową LM zakończyli oni z kompletem zwycięstw i już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.