PŚ w biathlonie: Trzy dni rywalizacji w Hochfilzen

Inne
PŚ w biathlonie: Trzy dni rywalizacji w Hochfilzen
fot. Cyfrasport

Od piątku do niedzieli w austriackim Hochfilzen biathloniści powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej rundzie w Oestersund zgodnie z oczekiwaniami najlepiej z polskiej kadry spisała się Monika Hojnisz-Staręga. Transmisje zawodów PŚ w Hochfilzen od piątku do niedzieli w Polsacie Sport Extra.

28-letnia chorzowianka najpierw zajęła 20. miejsce w sprincie, a później była ósma w biegu indywidualnym. Tym samym potwierdziła niezłą dyspozycję z poprzedniego sezonu, który zakończyła na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Przed nią w dziesiątce zmieściła się dotychczaS tylko jedna Polka - Krystyna Guzik w sezonie 2015/16 również była dziesiąta.

 

Hojnisz-Staręga jest obecnie sklasyfikowana na 13. pozycji z 55 punktami. Prowadzi triumfatorka poprzedniego sezonu Włoszka Dorothea Wierer - 96 pkt.

 

- Zobaczymy, co nas spotka w Hochfilzen, bo prognozy zamiast słońca przewidują śnieżyce. Czekają nas cztery dni wypoczynku, trzeba to dobrze wykorzystać, bo kolejny Puchar Świata to trzy starty z rzędu. Zmęczenie będzie się więc nakładało na siebie - mówiła Polka po ostatnim występie w Szwecji.

 

W Hochfilzen zawodniczki rywalizować będą w sprincie, pierwszym w tym sezonie biegu na dochodzenie oraz sztafecie 4x6 km. Oprócz Hojnisz-Staręgi w Austrii wystartują Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut.

 

W rywalizacji mężczyzn znów zanosi się na to, że o Kryształową Kulę walczyć będą jej siedmiokrotny zdobywca (2012-2018) Francuz Martin Fourcade oraz broniący trofeum Norweg Johannes Thingnes Boe. Pierwszy z nich wygrał w Szwecji bieg indywidualny, drugi okazał się najlepszy w sprincie.

 

W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz, który ma 100 punktów, o dziewięć więcej od Boe. Przedziela ich starszy brat Norwega Tarjei, który zgromadził 92 pkt.

 

Polskę w Austrii reprezentować będą Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik i Mateusz Janik. Ten ostatni dołączy do kadry A na samą sztafetę 4x7,5 km, zaplanowaną na niedzielę. Od wielu lat biało-czerwoni nie liczą się jednak w walce o czołówkę, rzadko zdobywają też punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

 

Zawody w Hochfilzen rozpoczną się w piątek od sprintów kobiet (godz. 11.30) i mężczyzn (14.20).

 

Program zawodów PŚ w biathlonie, Hochfilzen (Austria):

 

piątek, 13 grudnia

 

sprint na 7,5 km kobiet (godz. 11.30) - Polsat Sport Extra
sprint na 10 km mężczyzn (14.20) - Polsat Sport Extra

 

sobota, 14 grudnia

 

sztafeta 4x6 km kobiet (11.30) - Polsat Sport Extra
bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn (14.55) - Polsat Sport Extra

 

niedziela, 15 grudnia

 

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet (12.00) - Polsat Sport Extra
sztafeta 4x7,5 km mężczyzn (14.15) - Polsat Sport Extra

 

Skład reprezentacji Polski:

 

kobiety

 

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice)
Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)

 

mężczyźni

 

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko),
Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław)

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze