Tokio 2020: Wysokie ceny za nocleg. Miejsc zaczyna brakować

Inne
Tokio 2020: Wysokie ceny za nocleg. Miejsc zaczyna brakować
fot. PAP/Newscom

Organizatorzy igrzysk Tokio 2020 mają poważny problem nie tylko z prognozowanymi wysokimi temperaturami podczas zmagań sportowców, ale także z zapewnieniem odpowiedniej liczby miejsc noclegowych. Według raportu "Nikkei Asian Review", każdego dnia olimpiady będzie ich brakować 14 000.

Szacuje się, że stolicę "Kraju Kwitnącej Wiśni" odwiedzi na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. około 10 mln turystów - podał portal businessinsider.com.

 

Mimo budowlanego boomu na luksusowe hotele brakuje już w nich miejsc, a ceny są astronomiczne. Osiem miesięcy przed igrzyskami nie ma wolnych pokoi w tak ekskluzywnych lokalizacjach jak m.in. nowo wyremontowany hotel Okura, Four Seasons, Ritz-Carlton czy Imperial Hotel.

 

Według portalu Booking.com z dostępnych miejsc w hotelach, apartamentach i mieszkaniach w Tokio, aż 89 procent zostało już na czas  igrzysk zarezerwowanych.

 

Skokowo wzrosły też ceny noclegów. Wynajęcie na czas igrzysk łóżka w sześciopokojowej sypialni kosztuje obecnie 82 dolary za noc, zaś miejsce w najtańszych pokojach - tzw. kapsułowych, za które do tej pory płaciło się 20 dol., na przełomie lipca i sierpnia oznaczać będzie wydatek 150 dol. - napisał dziennik "The Washington Post".

 

Według portalu Airbnb średnia cena noclegu w Tokio podczas rywalizacji sportowców w 2020 wynosi obecnie 837 dol. Ostatnio firma ta, zajmująca się pośrednictwem w wynajmie mieszkań poprzez aplikację internetową, została jednym z głównych sponsorów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Umowę podpisano do 2028 roku, ale jej wysokości nie ujawniono.

 

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Poprzednio letnia olimpiada rozgrywana była w stolicy Japonii w 1964 roku.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze