World Masters w judo: W pierwszym dniu Polki nie podbiły Qingdao

Sporty walki
World Masters w judo: W pierwszym dniu Polki nie podbiły Qingdao
fot. PAP/EPA

Trzy startujące w czwartek polskie judoczki - Karolina Pieńkowska (52 kg) oraz Julia Kowalczyk i Anna Borowska (obie 57 kg) - szybko pożegnały się z rywalizacją w kończących sezon zawodach World Masters w chińskim Qingdao. Każda z nich przegrała swoją pierwszą walkę.

Pieńkowska musiała uznać wyższość Turczynki Irem Korkmaz. Kowalczyk, która w sierpniu wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata, uległa reprezentującej Panamę Miryam Roper, a Borowska Koreance Youjeong Kwon.

 

W tych kategoriach wagowych triumfowały - odpowiednio - Japonka Ai Shishime i Jin A Kim z Korei Północnej.

 

Do zawodów w Qingdao, które zakończą się w sobotę, zakwalifikowało się łącznie siedmioro Polaków. Na matach pojawią się jeszcze Agata Ozdoba-Błach (63 kg), Daria Pogorzelec (70 kg), Beata Pacut (78 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).

 

Za pierwsze miejsce w World Masters otrzymuje się do rankingu 1800 punktów, czyli znacznie więcej niż w zawodach Grand Slam (1000), mistrzostwach Europy czy Grand Prix (po 700). Na koniec dwuletnich kwalifikacji o awansie na igrzyska w Tokio zadecyduje ranking olimpijski.

 

W maju 2020 roku turniej odbędzie się w Dausze (Katar) i będzie ostatnim w cyklu kwalifikacji olimpijskich.

 

Masters rozgrywany jest od 2010 roku. Dotychczas na podium znalazła się tylko jedna Polka - Urszula Sadkowska (+78 kg), która zajęła trzecie miejsce w inauguracyjnej edycji w Korei Południowej.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze