Łyżwiarski Puchar Europy: Wielkie święto w Tomaszowie Mazowieckim

Zimowe
Łyżwiarski Puchar Europy: Wielkie święto w Tomaszowie Mazowieckim
fot. Materiały prasowe

Zawody Pucharu Europy w łyżwiarstwie szybkim odbędą się w najbliższy weekend w Tomaszowie Mazowieckim. W Arenie Lodowej wystartują zawodnicy, którzy nie uczestniczą w odbywającej się w Nagano imprezie z cyklu Pucharu Świata.

– Puchar Europy to nowa inicjatywa. W zeszłym roku Międzynarodowa Unia Łyżwiarska zadecydowała, by organizować zawody, które będą bezpośrednim zapleczem Pucharu Świata dla europejskich zawodników – mówi Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

Z reprezentantów Polski w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują się m.in. Sebastian Kłosiński, Mateusz Owczarek, czy Dawid Burzykowski, którzy mają za sobą starty w tegorocznym Pucharze Świata. Impreza będzie połączona z rywalizacją w Pucharze Polski. Głównym sponsorem imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

– W planie jest m.in. sztafeta mieszana, w której drużynę tworzyć będą dwie kobiety i dwóch mężczyzn. To nowa formuła, która obecna będzie również podczas Mistrzostw Europy w Heerenveen, zaplanowanych na początku stycznia – dodaje Niedźwiedzki.

Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Zmagania każdego dnia rozpoczynać się będą o godz. 10, a wstęp jest wolny.

KN, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze