Poruszające wyznanie włoskiej tenisistki. "Pokonałam raka i wracam do akcji"

Tenis
Poruszające wyznanie włoskiej tenisistki. "Pokonałam raka i wracam do akcji"
fot. PAP

Francesca Schiavone w 2010 roku wygrała Roland Garros, ale swoją najważniejszą batalię rozegrała w tym roku. 39-latka za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła podzielić się wiadomością o pokonaniu nowotworu.

- Opowiem wam, co wydarzyło się w ostatnich siedmiu miesiącach w moim życiu. Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy i była to dla mnie najcięższa walka do stoczenia. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że udało mi się wygrać tę walkę. Kiedy mnie o tym poinformowano kilka dni temu, eksplodowałam z radości - przyznała.

 

Schiavone zaznaczyła, że po walce z ciężką chorobą jest gotowa na nowe wyzwania. - Każdego dnia żyję szczęściem. Jestem gotowa na nowe projekty, o których myślę i poinformuję niebawem. Jestem szczęśliwa z tego kim jestem dzisiaj - podkreśliła.

 

 

Schiavone oprócz zwycięstwa w Roland Garros, na swoim koncie posiada siedem zwycięstw w ramach cyklu WTA Tour w grze pojedynczej oraz tyle samo w grze podwójnej. W styczniu 2011 roku była sklasyfikowana na czwartym miejscu w rankingu WTA.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie