Grosicki pomógł uratować remis Hull City. Dwie asysty Polaka (WIDEO)

W piątkowym meczu 22. kolejki Championship, Hull City z Kamilem Grosickim w składzie zremisowała na wyjeździe 2:2 z Charlton Athletic. Drużyna polskiego skrzydłowego w szóstej minucie doliczonego czasu gry uratowała punkt. Duży udział przy obu trafieniach dla "Tygrysów" miał właśnie Grosicki, który zanotował dwie asysty.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 34. minucie za sprawą trafienia Darrena Pratley'a. "Grosik" i spółka odpowiedzieli na gola doświadczonego pomocnika Charltonu zaraz po przerwie. Bramkę dla przyjezdnych zdobył najlepszy strzelec Championship - Jarrod Bowen, któremu asystował Grosicki. Był to szesnasty gol niespełna 23-latka w tym sezonie ligowym.

Radość podopiecznych Granta McCanna nie trwała jednak długo. Beniaminek Championship ponowie objął prowadzenie w 50. minucie. Tym razem do siatki gości trafił Mouhamadou-Naby Sarr. Hull City długo nie potrafiło odpowiedzieć, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry, Grosicki zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. W nim do futbolówki dopadł 18-letni Keane Lewis-Potter, który strzałem głową pokonał golkipera londyńskiej ekipy. Dillon Phillips mógł lepiej zachować się przy uderzeniu nastolatka, który z pomocą wychowanka Pogoni Szczecin uratować "Tygrysom" cenny punkt.

73-krotny reprezentant Polski w tym sezonie wystąpił w 22 meczach Hull City. Grosicki strzelił 6 goli oraz zanotował 4 asysty.