Nowe informacje ws. zdemolowanego auta Kurka. "To na pewno nie był akt wandalizmu"

Siatkówka
Nowe informacje ws. zdemolowanego auta Kurka. "To na pewno nie był akt wandalizmu"
fot. Cyfrasport

W piątkowy poranek informowaliśmy o tym, że samochód Bartosza Kurka został zdemolowany we Włoszech przez złodziei. Teraz na jaw wychodzą nowe wiadomości dotyczące tej sprawy. Według doniesień menadżera MVP mistrzostw świata z 2018 roku, Jakuba Michalaka, nie był to w żaden sposób akt wandalizmu.

- Ukradziono elementy nadające się do szybkiej sprzedaży. Dokładnej wartości szkód nie znam, ale muszą iść w dziesiątki tysięcy złotych. Rozebrano cały przedni pas ze specjalnymi reflektorami, czujnikami i radarem oraz całą deskę rozdzielczą ze skomplikowaną elektroniką, zegarami, panelem dotykowym, nawigacją. To wszystko odbyło się między północą a siódmą, ósmą rano. Pewnie w środku nocy. Pytaliśmy o monitoring, ale chyba nic z tego nie będzie, raczej nie było tam kamer - powiedział Michalak na łamach "Super Expressu".

 

Menadżer Kurka zaznaczył, że sprawcy działali z premedytacją oraz posiadali umiejętności, które umożliwiły im włamanie się do auta. - To na pewno nie jest akt wandalizmu ani tym bardziej antagonizmu względem zawodnika. Robota była, jeśli tak można powiedzieć, specjalistyczna. Trzeba umieć wymontować części, trzeba umieć dostać się do auta i obejść systemy alarmowe luksusowego pojazdu. Chodziło o kradzież rzeczy, które łatwo upłynnić. To była szybka akcja fachowej grupy złodziei. Byłem w szoku, a w jeszcze większym, gdy sprawdziłem, ile się płaci za nowoczesne reflektory do audi Q7 i to są potężne pieniądze - stwierdził Michalak.

 

Zdemolowany pojazd wrócił do Polski, gdzie zostanie naprawiony w ramach ubezpieczenia.

 

Kurek w tym sezonie reprezentuje barwy Vero Volley Monza, będąc bezapelacyjnie największą gwiazdą i liderem drużyny, która po dziesięciu rozegranych meczach SuperLegi posiada bilans trzech zwycięstw oraz siedmiu porażek.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze