PŚ w biathlonie: Norweżki najlepsze w sztafecie, Polki dziewiąte

Zimowe
PŚ w biathlonie: Norweżki najlepsze w sztafecie, Polki dziewiąte
fot. PAP/EPA

Norweżki zaczęły słabo. Po pierwszej zmianie zajmowały piąte, a po drugiej dopiero 12. miejsce. Świetnie spisały się jednak Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland, dzięki którym Skandynawki ostatecznie wyprzedziły Rosjanki o 8,2 s.

Trzecie miejsce zajęły Szwajcarki ze stratą 1.04,1 do zwyciężczyń. One w walce o podium musiały odpierać ataki przede wszystkim Ukrainek i Kanadyjek. Długo liczyły się w niej także Włoszki, ale biegnąca na ostatniej zmianie Federica Sanfilipo musiała zaliczyć aż dwie karne rundy i spadły na 11. miejsce.

 

Polki natomiast były wolniejsze od triumfatorek o 2.22,4. W stosunku do ubiegłotygodniowego startu poprawiły się, bo w Oestersund były 13. Od tego miejsca zaczęły także w sobotę po biegu Zbylut. Hojnisz-Staręga zdołała przesunąć się na czwartą pozycję, a Żuk obsunęła się nieznacznie - na piątą. Gwizdoń jednak kiepsko strzelała, miała karną rundę i skończyło się na dziewiątej lokacie.

 

W niedzielę kobiety rywalizować będą w biegu na dochodzenie. W piątkowym sprincie Zbylut była 14., Żuk 16., a Gwizdoń 63. Hojnisz-Staręga nie ukończyła biegu, bo w wyniku upadku uszkodziła karabin.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie