PŚ w kolarstwie torowym: Siódme miejsce Płosaj i Pikulik w madisonie

Nikol Płosaj i Wiktoria Pikulik zajęły siódme miejsce w madisonie, czyli wyścigu punktowym parami, w zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Brisbane. Triumfowały reprezentantki gospodarzy - Georgia Baker i Annette Edmondson.

Tydzień temu w nowozelandzkim Cambridge w tej konkurencji Płosaj startowała z drugą z sióstr Pikulik - Darią. Wywalczyły wówczas drugie, najwyższe w karierze miejsce.

Madison kobiet zadebiutuje w programie igrzysk w przyszłym roku w Tokio.

W omnium, czyli rywalizacji wielobojowej, Daniel Staniszewski uplasował się na 10. pozycji. Zwyciężył Australijczyk Aaron Gate.

W innych konkurencjach Biało-Czerwoni zajęli dalsze lokaty.

W piątek w kobiecym sprincie drużynowym triumfowały Marlena Karwacka i Urszula Łoś, a wśród mężczyzn drugie miejsce wywalczyli Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk i Maciej Bielecki. Zakończenie zmagań w Australii w niedzielę.

Zawody w Brisbane to przedostatnia runda PŚ. Ostatnia odbędzie się w kanadyjskim Milton 24-26 stycznia.