Szerszeń użądlił osiem razy! Siatkarze z Bydgoszczy byli bezradni (WIDEO)

Siatkówka

Spotkanie 10. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki – BKS Visła Bydgoszcz (3:2) dostarczyło kibicom sporo wrażeń. Obie ekipy miały swoje lepsze i słabsze momenty, a wśród głównych aktorów tego widowiska na szczególne wyróżnienie zasłużył przyjmujący suwalczan Nicolas Szerszeń, który zgarnął statuetkę MVP. Był on najlepiej punktującym zawodnikiem swej drużyny i to jego znakomite zagrywki przesądziły o zwycięstwie gospodarzy.

Szerszeń wywalczył 22 punkty (14/32 w ataku, co dało 43% skuteczności i aż 8 bezpośrednio zagrywką). To jednak tylko statystyki, a warto jeszcze dodać, że to imponujące serie 22-letniego przyjmującego w polu zagrywki miały istotny wpływ na zwycięstwo gospodarzy w drugim i trzecim secie, a także w tie-breaku.

 

W drugiej partii Szerszeń wszedł w pole serwisowe przy stanie 7:10, a punktowa seria gospodarzy trwała do stanu 13:10. W trzeciej to dzięki serii jego serwisów gospodarze zanotowali imponujący początek (7:0). Wreszcie tie-break – kolejna imponująca seria od stanu 8:5 do 13:5, okraszona dwoma asami francuskiego siatkarza polskiego pochodzenia.

 

Choć rywale nie należą do potentatów PlusLigi, osiem punktów bezpośrednio z zagrywki to imponujący wynik. Do tej pory w obecnym sezonie Szerszeń dwukrotnie miał po trzy asy w meczach przeciwko swej byłej drużynie – Asseco Resovii (3:1) oraz Cerrad Enea Czarnym Radom (3:2). Łącznie ma już na koncie 18 asów i zapewne nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o punktowanie w tym elemencie. Kapitalne zagrywki Szerszenia w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ PLUSLIGI

RM, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie