UFC: Poznaliśmy oficjalne daty hitowych walk! Jędrzejczyk powalczy o pas, zobaczymy też McGregora i Khabiba

Sporty walki
UFC: Poznaliśmy oficjalne daty hitowych walk! Jędrzejczyk powalczy o pas, zobaczymy też McGregora i Khabiba
fot. PAP/Newscom

Joanna Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) podczas gali UFC 248 zmierzy się z Weili Zhang (20-1, 10 KO, 7 SUB). Do walki Polki z Chinką dojdzie 7 marca w Las Vegas. Stawką będzie pas wagi słomkowej. Z kolei już 18 stycznia do oktagonu powróci Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB), którego rywalem na gali UFC 246 będzie Donald Cerrone (36-13, 10 KO, 17 SUB). Natomiast Khabib Nurmagomedov (28-0, 8 KO, 10 SUB) 18 kwietnia stanie oko w oko z Tonym Fergusonem (25-3, 12 KO, 8 SUB). Emocje gwarantowane!

Chinka chciała walczyć z Jędrzejczyk, kiedy nie była jeszcze mistrzynią. Wówczas nasza zawodniczka nie była zainteresowana takim pojedynkiem. Gdy Zhang zdobyła pas, jej oczekiwania się zmieniły. Nie była już tak zdeterminowana, żeby walczyć z Jędrzejczyk. Olsztynianka jednak liczyła, że dostanie możliwość walki z 30-latką i tak się oficjalnie stanie 7 marca.

 

Wcześniej w oktagonie zobaczymy McGregora, który już 18 stycznia powalczy z Cerrone'm. Irlandczyk ostatni pojedynek stoczył 6 października 2018 roku podczas UFC 229. Przegrał wówczas z Nurmagomedovem przez poddanie w czwartej rundzie. Z kolei niedawny pogromca McGregora w drugiej połowie kwietnia wejdzie do oktagonu, żeby zmierzyć się z Fergusonem.

 

Co ciekawe, po raz ostatni Ferguson i Nurmagomedov byli ze sobą zestawieni na UFC 223, ale wtedy Amerykanin musiał się wycofać przez kontuzję. 7 kwietnia 2020 roku minie równo dwa lata od terminu tamtej gali na Brooklynie, a więc niewiele ponadto 24 miesiące później dojdzie do oczekiwanej przez fanów walki.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie