18 punktów Kurka. Porażka Vero Volley Monza po tie-breaku

Siatkarze Tonno Callipo Vibo Valentia pokonali Vero Volley Monza 3:2 w meczu 12. kolejki Serie A1. Reprezentant Polski Bartosz Kurek wywalczył w tym spotkaniu 18 punktów.

Atakujący Vero Volley Monza skończył 18 z 39 piłek w ataku, co dało mu skuteczność 46%. Miał dobre momenty, choćby w drugim secie, gdy zanotował dobrą serię w polu serwisowym (9:13–9:17) , sprawiając rywalom sporo problemów. Ostatecznie meczu nie może zaliczyć do udanych, bo jego drużyna uległa jednej ze słabszych ekip w ligowej stawce.

Zadecydował o tym tie-break. Przy zmianie stron minimalną przewagę mieli gospodarze, którzy potem odskoczyli na trzy oczka (12:9). W kluczowym momencie seta Donovan Dzavoronok posłał asa serwisowego, ale po chwili otrzymał czerwoną kartkę za zbyt nerwową reakcję (13:10). To pogrążyło jego drużynę, bo gospodarze wygrali 15:11.

Tonno Callipo Vibo Valentia – Vero Volley Monza 3:2 (25:21, 18:25, 25:16, 23:25, 15:11)