Eredivisie: AZ Alkmaar ograło Ajax po golu 18-latka

AZ Alkmaar lepszy od Ajaksu! Ekipa prowadzona przez Arne Slota ograła drużynę z Amsterdamu 1:0 po golu Myrona Boadu w samej końcówce spotkania.

Starcie wicelidera z liderem zapowiadało się niezwykle ciekawie i w Alkmaar nie zabrakło emocji. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka sytuacji, jednak ani Marco Bizot, ani Andre Onana nie dali się pokonać. Również po przerwie działo się sporo, ale na pierwszego gola kibice zgromadzeni na AFAS Stadion musieli czekać aż do 90 minuty. Wtedy świetnie spisujący się w tym sezonie Boadu skierował futbolówkę do siatki po rzucie rożnym i, jak się później okazało, zapewnił swojej drużynie wygraną w prestiżowym starciu.

Dzięki wygranej, AZ zrównał się punktami z Ajaksem. Obie drużyny mają na swoim koncie po 41 punktów. Dla 18-letniego Boadu było to 11. trafienie w lidze w tym sezonie.

AZ Alkmaar - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)
Bramki: Myron Boadu 90