Heynen wreszcie zareagował na świetną grę Bednorza (WIDEO)

Siatkówka

W niedzielnym meczu SuperLegi Sir Safety Conad Perugia Vitala Heynena i Wilfredo Leona podejmowała Leo Shoes Modenę Bartosza Bednorza. W drugim secie świetna gra ostatniego z wymienionych spowodowała błyskawiczna reakcję selekcjonera reprezentacji Polski.

W drugiej partii przy stanie 10:10 w polu zagrywki stanął Bednorz i po chwili dwoma piekielnie mocnymi serwami zagwarantował swojej drużynie prowadzenie. Dwa asy serwisowe skłoniły trenera drużyny z Perugii do błyskawicznej reakcji. Heynen zdecydował się wziąć czas, by wybić reprezentanta Polski "z uderzenia" i ustalić przy okazji plan taktyczny na kolejną akcję.

 

Po chwili gospodarzom udało się odebrać zagrywkę Bednorza i rozegrać przez środek, gdzie "przesuniętą krótką" pewnie wykorzystał Marko Podrascanin. Ostatecznie Perugia wygrała mecz 3:1 i komplet punktów pozwolił jej zbliżyć się do liderującego tabeli Cucine Lube Civitanova, barw którego broni z kolei Mateusz Bieniek. Leon i Bednorz byli z kolei najlepiej punktującymi zawodnikami swoich drużyn - pierwszy z nich zapisał na swoim koncie 32 punkty, a drugi 21. Obaj popisali się również kilkoma asami serwisowymi - Leon uzbierał ich sześć, natomiast Bednorz pięć.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie