Euro 2020: Szwedzcy kibice wynajęli... campus uniwersytecki

Piłka nożna
Euro 2020: Szwedzcy kibice wynajęli... campus uniwersytecki
fot. PAP

Tysiące szwedzkich kibiców wybiera się do Dublina na dwa mecze swojej reprezentacji w mistrzostwach Europy. Piłkarze "Trzech Koron" zmierzą się tam 19 czerwca ze zwycięzcą barażu z udziałem Irlandii Północnej, Irlandii, Bośni i Hercegowiny oraz Słowacji i 24 czerwca z Polską.

- Losowanie, które zapowiadało się jako podróżny chaos i koszmar z możliwością wyjazdów do takich miejsc jak nawet Baku, zakończyło się dla nas szczęśliwie, zwłaszcza z dwoma meczami w Dublinie - powiedziała przewodnicząca organizacji kibiców Camp Sweden Susanne Pettersson.

 

- Teraz będziemy mieli naprawdę luksus z pobytem w tak bliskim dla nas geograficznie mieście jak Dublin, ponieważ podczas ostatnich MŚ w Rosji Szwecja grała w trzech znacznie oddalonych od siebie miastach - dodała.

 

Miejscem pobytu kibiców "Trzech Koron" będzie miasteczko studenckie uczelni Dublin City University. Pobyt w okresie 18-25 czerwca będzie kosztował od 400 euro od osoby. - Poza tym kibice niezrzeszeni w Camp Sweden będą mieszkać w całym Dublinie, tak że w tym mieście będą dominować kolory żółty i niebieski. Przewidujemy nawet 15-20 tysięcy kibiców. Tylu było w Kijowie podczas Euro 2012 - zaznaczyła Pettersson.

 

Stowarzyszenie, którego celem jest wspieranie reprezentacji, zostało założone podczas ME w Portugalii w 2004 roku. Jest to największa organizacja kibiców w Szwecji, liczy obecnie 7500 członków. Jest wspierana przez szwedzką federację piłkarska SvFF. Jej celem jest organizacja pobytów podczas meczów wyjazdowych reprezentacji. M.in. w każdym mieście, gdzie Szwecja rozgrywa mecze podczas turniejów, zakładana jest "ambasada kibica", która we współpracy z miejscowymi władzami i szwedzką policją pomaga w nieoczekiwanych sytuacjach.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze