PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu CMC Zawiercie. Transmisja w Polsacie Sport

Dwa poprzednie mecze między Resovią i Aluronem kończyły się triumfami zespołu z Zawiercia. Damian Schulz i jego koledzy postarają się przerwać tę serię, ogrywając "Jurajskich Rycerzy" na własnym parkiecie. Jeśli uda im się ta sztuka, będzie to dopiero czwarte zwycięstwo rzeszowian w bieżących rozgrywkach. Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport.

Rzeszowianie w tym sezonie ponownie zawodzą. W jedenastu meczach ponieśli aż osiem porażek. W ostatniej kolejce podopieczni Piotra Gruszki przełamali się w meczu z ostatnią ekipą PlusLigi - MKS-em Będzin (3:2). Kibice z Podkarpacia liczą, że ich ulubieńcy podtrzymają zwycięską serię, choć nie będzie o to łatwo.

Zawiercianie to czwarta drużyna poprzedniego sezonu, która i w tym roku radzi sobie całkiem przyzwoicie w rozgrywkach ligowych. Podopieczni Marka Lebedewa bardzo dobrze rozpoczęli sezon i przez długi czas byli w ścisłej czołówce tabeli. Ostatnim czasie wpadli jednak w mały dołek, ponieważ w trzech ostatnich spotkaniach zdołali wygrać tylko seta. Niemniej jednak są i tak w znacznie lepszej sytuacji od rzeszowian. Bilans gości to sześć zwycięstw oraz tyle samo porażek.

Aluron Virtu przed rokiem wygrał na Podpromiu gładko, a punktów z tego spotkania zabrakło właśnie rzeszowskiej ekipie do awansu do fazy play-off. Jak będzie tym razem? Odpowiedź już niebawem.

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Aluron Virtu CMC Zawiercie w Polsacie Sport. Początek od godziny 14:45.