Walka, emocje i... kartki! Siatkarze PGE Skry wygrali w Radomiu

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom przegrali z PGE Skrą Bełchatów 1:3 w meczu 10. kolejki PlusLigi. Po dwóch jednostronnych setach, dwa kolejne przyniosły sporo emocji. W końcówce trzeciej partii Michał Filip oraz Milad Ebadipour zostali wykluczeni z gry do końca seta za zbyt nerwową reakcję.

W premierowej odsłonie, po wyrównanym początku, bełchatowianie uzyskali przewagę po serii dobrych zagrywek Jakuba Kochanowskiego (5:9). Gospodarze mieli spore problemy w przyjęciu, co przekładało się na skuteczność w ataku. Wykorzystali to siatkarze PGE Skry, którzy na przestrzeni seta utrzymywali wyraźną przewagę (9:14, 12:18). Po asie serwisowym Milada Ebadipoura mieli piłkę setową (18:24), a partię zakończył nieudany serwis Karola Butryna (19:25).

Set numer dwa był praktycznie lustrzanym odbiciem pierwszego. Wyrównany początek, a potem dominacja gospodarzy, przy słabej postawie bełchatowian, którzy zaczęli popełniać proste błędy. W środkowej części radomianie mieli już wyraźną przewagę (17:11). W końcówce kontrolowali sytuację, pewnie zmierzając po zwycięstwo, które przypieczętował skutecznym atakiem Michał Filip (25:18).

Trzecia odsłona przyniosła wreszcie wyrównaną walkę obu ekip, w której żadna ze stron nie była w stanie zbudować znaczącej przewagi. W efekcie kibice w Radomiu byli świadkami zaciętej i bardzo nerwowej końcówki. Po autowym ataku Karola Butryna goście mieli piłkę setową (23:24), ale po Artur Szalpuk dotknął siatki i rozpoczęła się rywalizacja na przewagi. W niej doszło do nerwowej sytuacji, po której arbiter pokazał jednocześnie żółtą oraz czerwoną kartkę dwóm siatkarzom Filipowi z ekipy gospodarzy i Ebadipourowi z PGE Skry. Niezwykle zaciętą końcówkę wygrali przyjezdni. W ostatniej akcji Szalpuk wygrał walkę na siatce (31:33).

Czwartą partię lepiej rozpoczęli bełchatowianie (3:8), ale gra szybko się wyrównała (11:11). W końcówce radomianie po raz drugi odrobili straty, po asie serwisowym Atanasisa Protopsaltisa było 19:19. Decydujące akcje padły jednak łupem gości. Skuteczny blok przyniósł im piłkę meczową, a as serwisowy Petkovicia zakończył to spotkanie (22:25).

Najwięcej punktów: Karol Butryn (16), Athanasios Protopsaltis (16), Alen Pajenk (11), Wojciech Włodarczyk (10) – Cerrad Enea Czarni; Dusan Petković (17), Norbert Huber (16), Milad Ebadipour (13), Jakub Kochanowski (10) – PGE Skra. MVP: Norbert Huber.

Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)

Cerrad Enea Czarni: Karol Butryn, Bartłomiej Grzechnik, Alen Pajenk, Athanasios Protopsaltis, Dejan Vincic, Wojciech Włodarczyk – Michał Ruciak (libero) oraz Michał Filip, Bartosz Firszt, Michał Kędzierski, Mateusz Masłowski (libero). Trener: Robert Prygiel.
PGE Skra: Milad Ebadipour, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Dusan Petkovic, Artur Szalpuk – Kacper Piechocki (libero) oraz Kamil Droszyński, Milan Katic, Karol Kłos. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Terminarz i plan transmisji 10. kolejki PlusLigi:

2019-12-13: MKS Ślepsk Malow Suwałki – BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8)

2019-12-14: Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:20, 15:10)
2019-12-14: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14)

2019-12-14: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 27:25)
2019-12-15: Asseco Resovia – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 27:25)
2019-12-15: Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)
2019-12-15: MKS Będzin – Cuprum Lubin (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).