Cieślak poznał termin walki o pas. Grudniowy pojedynek odwołany

Sporty walki

Michał Cieślak (19-0, 13 KO) powalczy z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO) o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej organizacji WBC. Gala w Kinszasie odbędzie się 18 stycznia 2020 roku, w związku z czym polski bokser zrezygnował z udziału w wydarzeniu zaplanowanym na 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie walką wieczoru miał być jego pojedynek z Nuri Seferim (40-9, 22 KO).

Według oświadczenia promotora Tomasza Babilońskiego, stoczenie przez Cieślaka dwóch walk w tak krótkim odstępie czasu było niemożliwe.

 

"Po otrzymaniu od Dona Kinga kontraktu na mistrzowską walkę, jako zespół odpowiadający za karierę Michała podjęliśmy decyzję, by odwołać zaplanowany na 20 grudnia występ na gali Babilon Promotion w Nowym Dworze Mazowieckim. Jesteśmy przekonani, że bez trudu poradziłby on sobie z Seferim, ale nie możemy ryzykować odniesienia kontuzji. Nie pozwalają na to również przepisy - organizacja WBC nie zgadza się na toczenie walk w okresie 6 tygodni przed pojedynkiem o tytuł" - napisał promotor.

 

Stawką pojedynku z Makabu będzie zwakowany przez Ołeksandra Usyka (17-0, 13 KO) pas WBC. Ukrainiec bije się już w wadze ciężkiej i ma na swoim koncie zwycięstwo nad Chazzem Witherspoonem (38-4, 29 KO).

 

"Michał będzie boksował o najwyższą stawkę w zawodowym boksie. Wiemy, że Makabu jest niezwykle groźny, ale walk o tytuł mistrza świata się nie odrzuca. Uważamy, że Polak może rywalizować z tak znakomitymi rywalami i ma wielką szansę, by przywieźć do Polski pas WBC. Prosimy kibiców o zrozumienie naszej decyzji i wspieranie Michała, który 18 stycznia 2020 roku może zapisać piękną kartę w historii polskiego boksu" - czytamy w dalszej części oświadczenia.

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie