Czarne 90 minut Lyonu! Dwie gwiazdy zerwały więzadła w jednym meczu

Starcie z Rennes nie mogło ułożyć się gorzej dla Olympique Lyon. Francuski zespół po niemocy przegrał 0:1, tracąc gola w ostatnich sekundach meczu, a po drodze niezwykle poważnych kontuzji doznali Memphis Depay i Jeff Reine-Adelaide.

Dramat gospodarzy zaczął się w pierwszej połowie. Jeff musiał zostać zmieniony już w 35. minucie i pewne było, że sytuacja jest poważna. Tuż po zmianie stron boisko z podobnym grymasem bólu opuścił Depay.

Pomeczowe diagnozy były bezlitosne: zespół stracił dwóch kluczowych zawodników na resztę sezonu. Holender zerwał więzadło krzyżowe przednie lewego kolana, z kolei francuski skrzydłowy - prawego.

- Daty operacji i rehabilitacji pojawią się w najbliższych dniach, ale nie potrwają krócej niż sześć miesięcy - napisał na mediach społecznościowych zrezygnowany klub, który już wcześniej musiał zmierzyć się z urazami Leo Duboisa i Youssoufa Kone.

Rennes wygrało 1:0 po solowym rajdzie 17-latka Eduardo Camavingi. Poważne kontuzje zawodników prawdopodobnie wykluczą ich występy na Euro 2020.