Bramkarz Vitesse lepszy od Ter Stegena. Kolejna asysta golkipera

W meczu 17. kolejki Eredivisie Vitesse Arnhem pokonało Twente Enschede 3:0. Pierwszego gola dla gości strzelił Brian Linssen i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie asysta bramkarza Remko Pasveera. 36-letni golkiper asystował swoim kolegom już po raz czwarty w tym sezonie. Dla porównania Marc-Andre ter Stegen z Barcelony miał dwukrotnie udział przy bramkach swojej drużyny.

Po pierwszej bezbramkowej połowie, druga odsłona przyniosła aż trzy gole dla Vitesse. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Linssen. Holenderski pomocnik dostał podanie przez całe boisko od swojego bramkarza, po czym popisał się dobrym przyjęciem i umieścił piłkę w siatce.

Dla Pasveera była to czwarta asysta w tym sezonie. Doświadczony piłkarz całą swoją karierę spędził w Holandii.

Co ciekawe Linssen, który strzelił dwa gole w sobotnim meczu wyrównał rekord Roya Makaaya, który zdobył przynajmniej dziesięć goli dla Vitesse w trzech kolejnych sezonach.