Kadra polskich hokeistek poleci do Korei

Zimowe
Kadra polskich hokeistek poleci do Korei
fot. Cyfrasport

Hokejowa reprezentacja Polski kobiet dwoma wyjazdowymi sparingami z Włoszkami zakończyła tegoroczną serię gier towarzyskich. Na początku 2020 roku zespół trenera Ivana Bednara dokończy rozgrywki European Women’s Hockey League i poleci na trzy sparingi do Korei.

We włoskiej miejscowości Egna Polki przegrały w piątek i sobotę 0:2 i 1:4.

 

- Na koreańskich obiektach olimpijskich dziewczyny zmierzą się z zespołem gospodarzy oraz drużynami Czech i Niemiec U23 – powiedziała wiceprezes PZHL Marta Zawadzka, odpowiedzialna w polskiej federacji za hokej kobiecy.

 

Kadra seniorek w poprzednim sezonie uczestniczyła w rozgrywkach Śląskiej Ligi Młodzika, jesienią przystąpiła do rywalizacji w EWHL, gdzie gra z klubowymi ekipami ze Słowenii, Austrii, Węgier, Kazachstanu, Danii i Włoch.

 

Na razie Biało-Czerwone wygrały 3 z 10 spotkań, na dwa nie przyjechała do Katowic słoweńska Olimpija Lublana i zapewne Polki dostaną punkty walkowerem, bo nie ma wolnych terminów. W lidze występuje 10 zespołów.

 

- Zostało nam do rozegrania sześć meczów. W tej chwili jesteśmy na ósmym miejscu, po dodaniu sześciu punktów za nierozegrane spotkania, awansujemy na czwarte. Myślę, że jak na debiutancki sezon, to dobry wynik – dodała Zawadzka.

 

Po dwumeczu z duńskim Hvidovre Kopenhaga (wygrana i porażka) trener polskiej kadry Ivan Bednar podkreślał, że jego drużynie brakowało meczów z tak twardo grającymi rywalkami.

 

- Gdybyśmy przed ostatnimi MŚ Dywizji 1B w Pekinie mieli za sobą takie testy, wygralibyśmy z Holenderkami i wywalczylibyśmy awans – ocenił Słowak.

 

W decydującym o awansie mecze Polki uległy w stolicy Chin wysokim, silnym, twardym Holenderkom 0:2.

 

- Oczywiście zawsze się gra o zwycięstwo, w przypadku EWHL każdy mecz z trudnym rywalem to dodatkowa nauka – oceniła Marta Zawadzka.

 

Bednar rozpoczął we wrześniu trzeci rok pracy z Biało-Czerwonymi.

 

Rywalizacja w EWHL systemem mecz i rewanż potrwa do końca lutego, potem odbędzie się turniej Final Four z udziałem czterech najlepszych ekip. Polki podejmują rywalki w katowickim małym Spodku. Dla zmniejszenia kosztów rozgrywane są weekendowe dwumecze z poszczególnymi rywalami, część w Katowicach, część na wyjazdach. Drużyna z Kazachstanu rozgrywa swoje "domowe" spotkania w Austrii.

 

Imprezą docelową dla Polek są MŚ Dywizji 1B, które rozegrane zostaną w Katowicach 28 marca – 3 kwietnia 2020. Przeciwnikami reprezentacji Polski będą zespoły Włoch, Korei Południowej, Chin, Kazachstanu i Słowenii.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie