Mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym nie wystąpi już w tym sezonie

Zimowe
Mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym nie wystąpi już w tym sezonie
fot. PAP

Mistrzyni olimpijska (2018) i świata (2019) w łyżwiarstwie figurowym Alina Zagitowa, nie będzie już występować w tym sezonie. W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji przyznała, że nie wie, kiedy wróci do rywalizacji. - Muszę znaleźć w sobie od nowa motywację - powiedziała.

W marcu 17-latka wywalczyła w Saitamie mistrzostwo świata, a jej decyzja oznacza, że nie przystąpi w następnym roku do obrony tytułu w kanadyjskim Montrealu. Ostatnio zajęła szóste miejsce w finałach Grand Prix - została wyprzedzona m.in. przez trzy swoje młodsze koleżanki z kadry.

 

W wywiadzie Zagitowa przyznała także, że "walczy z odnalezieniem" motywacji od zdobycia tytułu mistrzyni olimpijskiej w 2018 roku w Pjongczangu. Była pierwszą Rosjanką, która stanęła w Korei Płd. na najwyższym stopniu podium.

 

- Mam teraz w życiu wszystko. Myślę, że powinno być coś, czego mi brakuje. Chcę wrócić do czasów, gdy miałam poczucie chęci rywalizacji - powiedziała, przyznając, że od zdobycia złotego medalu sama sporządzała kontrakty dotyczące jej kolejnych startów, by zmotywować się do dalszej pracy, ale ten zabieg nie przyniósł oczekiwanych efektów motywacyjnych na dłuższą metę.

 

Wypowiedzi mistrzyni świadczą o tym, że zdradza wyraźne oznaki wypalenia sportowego.

 

- Budzisz się o szóstej rano i musisz być na lodowisku do dziewiątej wieczorem. Mam już dość takiego planu dnia i harmonogramu - zaznaczyła.

 

Znamienna była jej wypowiedź po zdobyciu olimpijskiego złota, gdy stwierdziła, że wymyśliła sobie słodką nagrodę za triumf - pozwoliła sobie na zjedzenie porcji lodów.

 

Zagitowa, mimo bardzo młodego wieku, ma także w dorobku złoto i srebro mistrzostw Europy - w 2018 i 2019 roku.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie