Świątek z nominacją do nagrody WTA. Będzie jak Radwańska i zostanie ulubienicą kibiców?

Tenis
Świątek z nominacją do nagrody WTA. Będzie jak Radwańska i zostanie ulubienicą kibiców?
fot. PAP

Iga Świątek ma powody do zadowolenia. Polka została nominowana do nagrody ulubionej tenisistki wśród kibiców. W ostatnich dziesięciu latach inna nasza tenisistka Agnieszka Radwańska została aż sześć razy w taki właśnie sposób wyróżniona. Czy 18-letnia warszawianka pójdzie w ślady starszej koleżanki po fachu?

Nagrodę, która nazywa się WTA Fan Favorite po raz pierwszy przyznano w 2009 roku. Dziesięć lat temu laureatką została Jelena Dementiewa. Rok później jej rodaczka Maria Szarapowa została ulubienicą fanów. Natomiast w 2011 roku to właśnie "Isia" po raz pierwszy została doceniona przez kibiców i zgarnęła tytuł WTA Fan Favorite.

 

Łącznie krakowianka przez sześć lat z rzędu zdobywała tę nagrodę, detronizując jednocześnie Rosjanki. Dopiero w 2017 roku Simona Halep strąciła z tronu Radwańską. Rumunka ma szansę zostać triumfatorką po raz trzeci. W przeszkodzić może w tym między innymi właśnie Świątek.

 

W poniedziałek ogłoszono listę kandydatek nominowanych do WTA Fan Favorite 2019. W tym gronie oprócz Świątek, która ma za sobą bardzo udany sezon, znalazło się wiele tenisowych gwiazd. Na tej zaszczytnej liście są czołowe zawodniczki świata m.in.: Serena Williams, Ashleigh Barty, Naomi Osaka, czy Szarapowa. Na swoją faworytkę można głosować do piątku, 20 grudnia. Swój głos na 18-latek możecie oddać (TUTAJ).

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze