UFC 245: Mistrz oszukiwał? Covington mocno skrytykował sędziego (WIDEO)

Sporty walki

W walce wieczoru gali UFC 245 Kamaru Usman (16-1, 7 KO, 1 SUB) pokonał Colby'ego Covingtona (15-2, 2 KO, 5 SUB) i pozostał mistrzem kategorii półśredniej. Pretendent ma jednak sporo pretensji do sędziego Marca Goddarda, który prowadził pojedynek. - Okradłeś mnie ze sprawiedliwej walki. Powinieneś się tego wstydzić - napisał Covington w mediach społecznościowych.

Bohaterowie gali UFC 245 dali kibiców fantastyczne widowisko. Przez prawie całe pięć rund toczyli niezwykle wyrównany i efektowny bój. Ostatecznie w ostatniej odsłonie sędzia Marc Goddard przerwał walkę po dwóch nokdaunach. Usman zachował pas mistrzowski, ale Covington nie do końca zgadza się z postępowaniem sędziego.

W trakcie walki dwukrotnie rywalizacja była przerywana przez Goddarda na wskutek rzekomych fauli sygnalizowanych przez Nigeryjczyka. W drugiej rundzie kopnięcie Amerykanina miało zahaczyć nieprzepisowo krocze Usmana, a w trzeciej jeden z palców miał zawędrować w oko mistrza.

I faktycznie wspomniane akcje budzą wiele wątpliwości. W pierwszej sytuacji kopnięcie wygląda na zgodne z przepisowe. Przy drugiej być może i palec wędruje w okolice oczodołu Nigeryjczyka, ale ten regenerując siły sygnalizuje kontuzję drugiego oczodołu...

Covington miał również pretensję do Goddarda o przerwanie walki. Do momentu zatrzymania walki na kartach punktowych sytuacja była niezwykle wyrównana - u jednego z sędziów prowadził Usman (39:37), u drugiego Covigton (37:39), a u trzeciego po czterech rundach był remis (38:38).

Rozgoryczony całą sytuacją Covington postanowił dać wyraz swojemu niezadowoleniu w mediach społecznościowych.

- Wszedłem do oktagonu na walkę na śmierć i życie. A ty mnie z tego okradłeś. Okradasz ludzi ze sprawiedliwej walki. Powinieneś się tego wstydzić. Oszukane kopnięcie w krocze. Oszukany palec w oko. Oszukane przerwanie. Sędzia oszust - napisał Covington w mediach społecznościowych.

W załączonych materiałach wideo wspomniane faule z pojedynku oraz skrót walki Usman vs Covington.

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Najbliższe wydarzenie amerykańskiej organizacji z walką wieczoru Frankie Edgar vs The Korean Zombie odbędzie się w sobotę 21 grudnia. Transmisja od godziny 11:00 w Polsacie Sport.