UFC 245: Zabawne wyzwanie do walki mistrza zasługą... tłumacza? (WIDEO)

Sporty walki

Petr Yan (14-1, 6 KO, 1 SUB) na gali UFC 245 pokonał Urijaha Fabera (35-11, 10 KO, 17 SUB) i zapisał w rekordzie już szóstą wygraną z rzędu w organizacji. Rosjanin po walce wyzwał do walki mistrza kategorii koguciej Henry'ego Cejudo (15-2, 7 KO), ale o mały włos i by o tym zapomniał. Przypomniał mu o tym... tłumacz!

Podczas hitowej gali UFC 245 Petr Yan potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. W fantastycznym stylu w trzeciej rundzie zakończył starcie z byłym czterokrotnym pretendentem do walki o pas mistrzowski amerykańskiej organizacji.

 

Rosjanin cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym w UFC. Było to już jego dziewiąte zwycięstwo z rzędu i szóste w największej organizacji MMA na świecie.

 

Przed walką w Las Vegas Yan zajmował czwarte miejsce w rankingu kategorii koguciej. Po zwycięstwie z pewnością jego notowania pójdą jeszcze w górę i na pewno jest jednym z głównych kandydatów do otrzymania szansy na walkę o pas mistrzowski.

 

W wywiadzie po walce Rosjanin wyzwał do pojedynku czempiona Henry'ego Cejudo. Co ciekawe, o mały włos i by tego nie zrobił. Przypomniał mu o tym... tłumacz języka rosyjskiego, który przy ostatniej odpowiedzi poprosił Yana o ostatnie słowo i zasygnalizował nazwisko Cejudo. Rosjanin kreatywnie i zabawnie wykorzystał okazję.

 

- Do następnej walki chciałbym wyzwać mistrza Henry'ego Cejudo. Gdze jesteś potrójny klaunie? Gdzie jesteś? - powiedział Yan.

 

Rosjanin nawiązywał do wcześniejszych, licznych wypowiedzi Cejudo. Amerykanin nazywa siebie potrójnym mistrzem (mistrzostwa UFC w kategorii muszej oraz koguciej oraz mistrzostwo olimpijskie w zapasach w stylu wolnym z 2012 roku).

 

W załączonych materiałach wideo wspomniany wywiad oraz skrót walki Yan vs Faber.

 

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu. Najbliższe wydarzenie amerykańskiej organizacji z walką wieczoru Frankie Edgar vs The Korean Zombie odbędzie się w sobotę 21 grudnia. Transmisja od godziny 11:00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie