Euro 2020: Szwedzi też zamieszkają pod Dublinem

Piłka nożna
Euro 2020: Szwedzi też zamieszkają pod Dublinem
fot. PAP

Reprezentacja Szwecji podczas piłkarskich mistrzostw Europy będzie mieszkać w Dublinie - zdecydowała tamtejsza federacja. W tym mieście ekipa "Trzech Koron" rozegra dwa mecze grupowe - 19 czerwca ze zwycięzcą barażu oraz pięć dni później z Polską.

Szwedzi zdecydowali się na podobne rozwiązanie jak Biało-Czerwoni, których bazą będzie hotel w Portmarnock, tuż przy brzegu Morza Irlandzkiego, a także boiska Gannon Park, oddalone od niego o cztery minuty jazdy autokarem.

 

Skandynawowie będą rezydować w Carton House, specjalizującym się w spa i golfie czterogwiazdkowym hotelu zlokalizowanym 23 kilometry od centrum Dublina. Mieszkała w nim wielokrotnie reprezentacja Irlandii w rugby, drużyny piłkarskie, jak Real Madryt, Chelsea Londyn czy Newcastle United, a w 2008 roku przebywała reprezentacja Brazylii.

 

W posiadłości nakręcono też kilka filmów m.in. dwa obrazy Stanleya Kubricka "Barry Lyndon" i "The big red one".

 

- Jeszcze przed losowaniem grup zdecydowaliśmy że zamieszkamy w mieście, w którym los przydzieli nam dwa mecze grupowe. Jest to więc Dublin, a ośrodek, który wybraliśmy, jest wręcz idealny dla naszych potrzeb - powiedział kierownik reprezentacji Szwecji Stefan Pettersson na antenie telewizji publicznej SVT.

 

Euro 2020 odbędzie się w 12 miastach w 12 różnych krajach kontynentu między 12 czerwca a 12 lipca.

 

TERMINARZ I TABELE EURO 2020

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie