"Kosiarz" Runowski za Cieślaka w walce wieczoru gali w Nowym Dworze Mazowieckim

Sporty walki
"Kosiarz" Runowski za Cieślaka w walce wieczoru gali w Nowym Dworze Mazowieckim
fot. materiały prasowe

To miał być powrót na ring, jakich wiele w boksie zawodowym... Ale nie w przypadku Przemysława „Kosiarza” Runowskiego, mogącego zacząć spełniać sportowe marzenia. Przed niepowtarzalną szansą stanie w walce wieczoru na gali „Babilon Promotion” 20 grudnia w Nowym Dworze Mazowieckim.

W Słupsku i okolicach, gdzie Przemek Runowski uczył się boksować, nigdy nie brakowało świetnych pięściarzy. Wielkie aspiracje ma też popularny „Kosiarz” (rekord 17-1, 3 KO), który już będąc nastolatkiem ciężko pracował jako pilarz w lesie. W przeszłości boksował na galach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego, a w najbliższy piątek zadebiutuje w barwach grupy tego promotora, odkrywcy talentów Krzysztofa Głowackiego czy Michała Cieślaka.

 

W pierwszej połowie 2013 roku zawodowe kariery zaczynali Przemek Runowski i Michał Cieślak, a mistrzem świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej był Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Za miesiąc radomianin Cieślak (19-0, 13 KO) stoczy walkę życia w Kinszasie o ten sam tytuł mistrzowski z Ilungą Makabu (26-2, 24 KO). W Nowym Dworze pojawi się w roli kibica, a w pojedynku wieczoru zastąpi go „Kosiarz” Runowski, który kiedyś zdobywał młodzieżowe pasy WBC. Jeśli wygra z niepokonanym Ukraińcem Serhiiem Molchanovem (10-0, 8 KO), rozpocznie swoją wspinaczkę po największe trofea.

 

– Przemek ma papiery do boksowania na światowych ringach – zapowiada Tomasz Babiloński, szef Babilon Promotion, który ma wyjątkowe „oko” do młodych bokserów. W „kolejce” do pokazania swojego potencjału są następni, którzy wystąpią w Nowym Dworze Maz., na czele ze znakomitym kickboxerem Janem Lodzikiem oraz byłym mistrzem Polski młodzieżowców Łukaszem Staniochem.

Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie