Gorzka 31. rocznica debiutu legendy. Nie wystąpi w TCS po raz pierwszy od 25 lat

Zimowe
Gorzka 31. rocznica debiutu legendy. Nie wystąpi w TCS po raz pierwszy od 25 lat
fot. CyfraSport

Trudno w to uwierzyć, ale Noriaki Kasai debiutował w zawodach Pucharu Świata 31 lat temu! Japoński skoczek nie może jednak hucznie obchodzić tej rocznicy, bo pierwszy raz od 25 lat nie wystąpi na przełomie roku w Turnieju Cztetrech Skoczni. O odbudowanie pozycji może być bardzo trudno.

Kasai zadebiutował w Pucharze Świata 17 grudnia 1988 roku podczas zawodów w Sapporo. W wieku 16 lat zajął 31. miejsce. Swoją przygodę ze skokami narciarskimi rozpoczął już jako 9-latek namówiony przez kolegę. W 1987 roku wygrał turniej narciarski dla gimnazjalistów, jednak wtedy nie było go stać na własny kombinezon - pożyczał starszy egzemplarz od znajomych z reprezentacji. Rok później skakał już z najlepszymi.

 

Po kilkunastu miesiącach już regularnie skakał na zawodach pucharowych także w Europie. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych zdebiutował też w Turnieju Czterech Skoczni. Po raz ostatni zabrakło go w prestiżowych czterech konkursach w sezonie 1994/1995, kiedy zmagał się ze złamaniem barku.

 

Od następnej kampanii pucharowej aż do sezonu 2018/2019 zawsze pojawiał się w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen, żeby przywitać Nowy Rok na nartach. Rywale się zmieniali, a Kasai cały czas trwał i trwał.

 

W poprzednim sezonie forma Japończyka mocno jednak podupadła, a początek obecnego także nie zwiastował niczego pozytywnego. Kasai ani razu nie awansował do drugiej serii zawodów podczas pierwszych weekendów ze skokami i przed zawodami w Engelbergu wypadł z japońskiej kadry. W tym momencie lepszych od niego jest 5 rodaków.

 

Formalnie o nieobecności 47-latka w najbliższych konkursach poinformował jeden z profili na Twitterze. "Noriaki Kasai potwierdza formalność, że nie wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni po raz pierwszy od 25 lat. Ważniejsze jest chyba to, że deklaruje chęć uczciwej walki o powrót do składu w styczniowym Pucharze Kontynentalnym. Nie będzie to łatwe zadanie" - czytamy.

 

 

68. edycja Turnieju Czterech Skoczni rozpocznie się w niedzielę 29 grudnia w Oberstdorfie.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie