Cały mecz Linettego i porażka Sampdorii z Juventusem

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe UC Sampdorię (2:1) w 17. kolejce Serie A. Zwycięskiego gola dla "Starej Damy" zdobył w końcówce pierwszej połowy Cristiano Ronaldo. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Karol Linetty, który wystąpił z kapitańską opaską. W meczu zabrakło kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego, którego zastąpił Gianluigi Buffon.

W meczu Sampdorii z Juventusem spotkały się dwie drużyny o zupełnie odmiennych celach na ten sezon. Broniący się przed strefą spadkową gospodarze musieli zainkasować jakieś punkty z wyżej notowanym rywalem, jeżeli chcieli uniknąć znalezienia się na miejscu oznaczającym spadek z ligi. Co więcej, żeby zachować bezpieczną pozycję w tabeli, Brescia nie mogła wygrać z Parmą.

Pierwsza część planu nie powiodła się. W 19. minucie spotkania gola otwierającego wynik strzelił Paulo Dybala, który umieścił piłkę w siatce precyzyjnym strzałem z powietrza. Podopieczni Eusebio Di Francesco zdołali wyrównać kwadrans później, ale na niewiele się to zdało. Jeszcze przed przerwą ponownie na prowadzenie wyprowadził gości Ronaldo, który zdobył przepiękną bramkę. Portugalczyk uderzył piłkę głową wyskakując na nieosiągalną dla rywala wysokość.

W bramce gości zabrakło reprezentanta Polski, który leczy uraz mięśnia. Pod jego nieobecność między słupkami mistrzów Włoch stanął Buffon, dla którego był to już występ numer 647 w Serie A. Tym samym "Gigi" wyrównał rekord Paulo Maldiniego. W spotkaniu nie zagrał także Bartosz Bereszyński, który zmaga się z kontuzją.

UC Sampdoria - Juventus Turyn 1:2 (1:2)

Bramki: Caprari 35 - Dybala 19, Ronaldo 45

Sampdoria: Audero - Jeison Murillo, Alex Ferrari, Omar Colley, Nicola Murru (76. Tommaso Augello) - Fabio Depaoli (50. Mehdi Leris), Morten Thorsby, Karol Linetty, Jakub Jankto (61. Manolo Gabbiadini) - Gastón Ramírez, Gianluca Caprari

Juventus: Gianluigi Buffon - Danilo, Merih Demiral, Leonardo Bonucci, Alex Sandro (82. Mattia De Sciglio) - Adrien Rabiot, Miralem Pjanić, Blaise Matuidi, Paulo Dybala (77. Douglas Costa) - Gonzalo Higuaín (69. Aaron Ramsey), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Jankto, Murillo, Caprari (76 i 90+2), Ramirez - Pjanic, Demiral

Czerwona kartka: Caprari 90+2