EBL: Pewny triumf Stelmetu. Świetna druga połowa zielonogórzan

Niesamowita druga połowa w wykonaniu zielonogórzan! W pierwszym meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Stelmet Enea BC pokonał Trefl Sopot aż 110:80.

Początek meczu mógł być nieco zaskakujący, bo to Trefl był stroną z inicjatywą ofensywną - po rzutach wolnych Michała Kolendy goście prowadzili 11:6. Stelmet Enea musiał odrabiać straty - udawało się to dzięki kolejnym trójkom Ludviga Hakansona. Po późniejszej akcji Jarosława Zyskowskiego miał już cztery punkty przewagi, ale dzięki rzutowi Carlosa Medlocka po 10 minutach był remis - po 28! W drugiej kwarcie sopocianie ponownie potrafili odskoczyć - nawet na 10 punktów po trafieniach Pawła Leończyka. Zespół trenera Żana Tabaka odpowiedział na to rewelacyjną serią 9:0, ale to nie wystarczało do objęcia prowadzenia. Rzut z dystansu Łukasz Kolendy ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 50:46.

Zaraz na początku trzeciej kwarty dzięki trafieniom Ivicy Radicia gospodarze doprowadzili do wyrównania. Ten sam zawodnik dawał później swojej drużynie prowadzenie. Kolejna seria 8:0 oraz akcje Joe Thomassona i Jarosława Zyskowskiego pozwoliły Stelmetowi Enei na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Późniejsza trójka Marcela Ponitki dała im nawet 19 punktów przewagi! Po 30 minutach było 84:64. Czwarta kwarta niewiele zmieniała, oprócz tego, że obaj trenerzy zaczęli korzystać ze swoich rezerwowych, a zielonogórzanie jeszcze bardziej powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyli aż 100:80.

Najlepszym graczem gospodarzy był Ivica Radić z 21 punktami, 11 zbiórkami i 3 asystami. Carlos Medlock zdobył 15 punktów i 8 asyst dla gości.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Trefl Sopot 110:80 (28:28, 18:22, 38:14, 26:16)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Ivica Radic 21, Jarosław Zyskowski 16, Przemysław Zamojski 12, Ludwig Hakanson 11, Łukasz Koszarek 10, Joe Thomasson 9, Marcel Ponitka 8, Drew Gordon 6, Kacper Mąkowski 6, Tony Meier 6, Mikołaj Witliński 5, Kacper Traczyk 0;

Trefl Sopot: Carlos Medlock 15, Paweł Leończyk 14, Łukasz Kolenda 13, Nana Foulland 10, Jeff Roberson 8, Michał Kolenda 6, Witalij Kowalenko 6, Karol Kamiński 4, Cameron Ayers 2, Sebastian Rompa 2, Mikołaj Kurpisz 0