Heynen przyznał się do błędów i wskazał ich przyczynę

Siatkówka

W meczu 3. kolejki fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów VERVA Warszawa ORLEN Paliwa przegrała u siebie z Sir Safety Perugia 1:3. Goście z Włoch mieli wyjątkowo mało czasu na przygotowanie się do tego spotkania, w niedzielę rozgrywali bowiem ligowy mecz z Leo Shoes Modena. - Zmęczenie dawało o sobie znać, dlatego nie ustrzegliśmy się błędów - powiedział Vital Heynen, trener drużyny z Perugii i selekcjoner reprezentacji Polski.

- Początek mieliśmy bardzo dobry, wygraliśmy pierwszą partię, ale później nasza forma zaczęła pikować w dół. Popełnialiśmy dużo błędów, które, jak myślę, wynikały ze zmęczenia. Na szczęście zespół wykazał się mądrością, a przede wszystkim dużym doświadczeniem.To było bardzo ważne. Zawodnicy mający za sobą tyle gier na najwyższym poziomie wiedzieli jak wygrać to spotkanie. Dużo dały zmiany, bo gracze z ławki wnieśli  na parkiet świeżą energię. Oczywiście ja też popełniłem sporo błędów. Ale pamiętajmy, że zespół grał w niedzielę, a potem we wtorek. Cóż, muszę to zaakceptować - ocenił Heynen.  

 

Trener odniósł się też do występu Wilfredo Leona. Reprezentant Polski zdobył we wtorek 25 punktów i poprowadził gości do zwycięstwa.

 

- Jeśli chodzi o Wilfredo, to był to dla niego bardzo dobry rok.  Jednak i on był już zmęczony. Oczywiście zagrywał i atakował na wysokim poziomie, mimo, że publiczność wywierała na nim wielką presję. Ale ogólnie należą mu się wielkie słowa uznania. Zarówno za grę w reprezentacji jak i w klubie. Na obu polach sprawdził się znakomicie - powiedział szkoleniowiec.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze