Liga Mistrzów: Trzecie zwycięstwo ZAKSY

W meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy drużyna VfB Friedrichshafen przegrała z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. To trzecie zwycięstwo mistrzów Polski w tej edycji, trzecie bez straty seta. We wcześniejszych spotkaniach podopieczni trenera Nikoli Grbicia ograli Vojvodinę Nowy Sad oraz Knack Roeselare.

Spotkanie efektownie rozpoczęli kędzierzynianie, po asie serwisowym Aleksandra Śliwki było 1:5. Później jednak gra się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu (8:8, 14:14, 17:17). As serwisowy Martti Juhkamiego dał w końcówce prowadzenie gospodarzom (23:22), kolejne punkty padły jednak łupem siatkarzy ZAKSY. Skutecznie zaatakował Arpad Baroti, gospodarze posłali piłkę w aut, a w ostatniej akcji seta punktową zagrywką popisał się Łukasz Wiśniewski (23:25).

Set numer dwa również miał wyrównany przebieg. Lepiej rozpoczęli go gospodarze, ale potem przewaga przechodziła z rąk do rąk. W końcówce uzyskali ją kędzierzynianie, którzy po dwóch skutecznych atakach Śliwki odskoczyli na trzy oczka (18:21). Tej przewagi już nie oddali. Dwa skuteczne ataki Barotiego przyniosły ekipie gości dwa ostatnie punkty w tej części meczu (22:25).

W trzecim secie już w środkowej części siatkarze ZAKSY uzyskali wyraźną przewagę (11:16). Takiej straty gospodarze nie byli już w stanie odrobić. David Smith atakiem ze środka wywalczył piłkę meczową (19:24), a zepsuta zagrywka Tomasa Krisko zamknęła to spotkanie (21:25).

W innym meczu tej kolejki Vojvodina NS seme Nowy Sad przegrała z Knack Roeselare 2:3. Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla prowadzą w grupie E z kompletem punktów i bez straty seta. Kolejny mecz Ligi Mistrzów rozegrają 28 stycznia we własnej hali, gdy zmierzą się z belgijskim Knack Roeselare.

VfB Friedrichshafen – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 22:25, 21:25)

VfB: Joseph Worsley, Nehemiah Mote, Rares Balean, Martii Juhkami, Nikola Gorgiev, Brendan Schmidt Markus Steuerwald (libero) oraz Thilo Spath-Westerholt, Jakub Janouch, Daniel Malescha, Tomas Krisko.

Grupa Azoty ZAKSA: Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, David Smith, Aleksander Śliwka, Simone Parodi, Arpad Baroti Paweł Zatorski (libero) oraz Filip Grygiel, Kamil Semeniuk, Przemysław Stępień.