PŚ w biathlonie w Le Grand Bornard: Transmisje na sportowych antenach Polsatu

Zimowe
PŚ w biathlonie w Le Grand Bornard: Transmisje na sportowych antenach Polsatu
fot. PAP

Sześcioro biathlonistów reprezentować będzie Polskę na rozpoczynających się w czwartek zawodach Pucharu Świata w Le Grand Bornand. Wśród nich są trzy Polki, które w tym sezonie zdobyły już punkty do klasyfikacji generalnej. Transmisje francuskich zawodów na sportowych antenach Polsatu.

Najwyżej sklasyfikowaną Polką jak na razie jest Monika Hojnisz-Staręga, która zgromadziła 55 pkt i zajmuje 29. pozycję. Kinga Zbylut jest 33. (49 pkt), a Kamila Żuk - tuż za nią (47). Hojnisz-Staręga dobrze zaprezentowała się podczas pierwszej rundy w Oestersund, zajmując w zawodach indywidualnych 20. i ósme miejsce. W Hochfilzen uszkodziła jednak karabin podczas sprintu na 7,5 km, co uniemożliwiło jej nie tylko osiągnięcie dobrego wyniku w tej konkurencji, ale też pozbawiło jej miejsca w biegu na dochodzenie na 10 km, do którego kwalifikuje się najlepsza "60" sprintu.

 

Jej niepowodzenie zbiegło się w czasie z udanymi występami dwóch innych Polek. Zbylut, plasując się na 16. pozycji w sprincie, zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty do klasyfikacji generalnej, a dwa dni później w biegu na dochodzenie była 19. Żuk zajęła z kolei 14. i 32. lokatę.

 

Bez punktów pozostaje na razie Magdalena Gwizdoń. Decyzją trenera Michaela Greisa najstarsza biathlonistka w polskiej kadrze nie wystartuje we Francji. Zamiast tego uda się na treningi do austriackiego Obertilliach, gdzie w tym czasie będą odbywać się zawody Pucharu IBU - zaplecza Pucharu Świata.

 

W programie zawodów w Le Grand Bornand nie ma sztafet, więc Greis postanowił powołać na tę rundę tylko trzy Polki. Z tego samego powodu w składzie na zmagania we Francji nie ma powołanego do Oestersund i Hochfilzen Mateusza Janika. Wystartują Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz, Grzegorz Guzik. Żaden z biało-czerwonych nie zdobył dotychczas punktów w tym sezonie.

 

Zawody w Le Grand Bornand rozpoczną się czwartkowym sprintem mężczyzn na 10 km. Dzień później kobiety ścigać się będą na 7,5 km. Runda we Francji - ostatnia w 2019 roku - zakończy się w niedzielę.

 

Kolejne zawody zaplanowano na 9-12 stycznia w niemieckim Oberhofie.

 

Transmisje z Le Grand Bornard na sportowych antenach Polsatu.

 

Program zawodów PŚ w biathlonie, 19-22 grudnia, Le Grand Bornand (Francja):

 

czwartek, 19 grudnia
sprint na 10 km mężczyzn (godz. 14.15)

 

piątek, 20 grudnia
sprint na 7,5 km kobiet (14.15)

 

sobota, 21 grudnia
bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn (13.00)
bieg na dochodzenie na 10 km kobiet (15.00)

 

niedziela, 22 grudnia
bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (12.10)
bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (14.15)

 

Skład reprezentacji Polski:

 

kobiety

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)

 

mężczyźni
Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie