As Arsenalu usunięty z gry, ale tylko w Chinach

Piłka nożna
As Arsenalu usunięty z gry, ale tylko w Chinach
fot. PAP

Trwa chińska burza wokół słów Mesuta Ozila na temat prześladowania Ujgurów w Chinach. Tym razem Chińczycy usunęli piłkarza z tamtejszej wersji gry Pro Evolution Soccer.

Mesut Ozil kilka dni temu wsparł prześladowanych Ujgurów w Turkiestanie Wschodnim (chińska prowincja Xinjiang) w liście opublikowanym w mediach społecznościowych. Taki ruch definitywnie zamknął mu drzwi do transferu do Państwa Środka. Chińczycy zdecydowali również, że w weekend nie zostanie pokazane spotkanie Arsenalu z Manchesterem City w Premier League.

 

W środę firma NetEase Games, która publikuje i dystrybuuje Pro Evolution Soccer w Chinach poinformowała również, że w związku ze słowami Ozila jest zmuszona do usunięcia go z popularnej gry. W najludniejszym państwie świata kilka miesięcy temu pojawiły się trzy wersje eFootball Pro Evolution Soccer 2020 - na platformy PC, PlayStation 4 i Xbox One. Od teraz nie będzie jednak można skorzystać z mistrza świata z 2014 roku.

 

Piłkarz Arsenalu w przeszłości był wielokrotnie krytykowany, przede wszystkim we własnym kraju, za powiązania z przywódcą Turcji Recepem Erdoganem. W związku z tą sprawą w lipcu oskarżył prezesa Niemieckiego Związku Piłki Nożnej Reinharda Grindela o rasizm i zrezygnował z gry w kadrze.

 

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie