Kruczek otrzymał od zawodniczek specjalny słownik. Pojawiły się "dzban" i "fejm"

Zimowe
Kruczek otrzymał od zawodniczek specjalny słownik. Pojawiły się "dzban" i "fejm"
fot. CyfraSport

Trener kadry kobiet w skokach narciarskich, Łukasz Kruczek ma pierwszą w swojej karierze okazję prowadzić zespół kobiet. Jego podopieczne popisały się poczuciem humoru, fundując selekcjonerowi... specjalny słownik wyrazów, których obecnie używają nastolatki.

Cały dość komiczny zabieg ma ułatwić komunikację na linii zawodniczki - sztab szkoleniowy. Kruczek pochwalił się prezentem od Wiktorii Przybyły na Instagramie. Słownik "młodzieżowo-polski" zawiera rozwinięcia skrótów "jbc", "kc" oraz wyjaśnienia słów "dzban", "dziunia" czy "alternatywka". Ponadto pojawiło się kilka zapożyczeń z języka angielskiego, jak "skill" czy "fejm".

 

- W każdej działalności bardzo ważna jest komunikacja - skomentował prezent Kruczek.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W każdej działalności bardzo ważna jest komunikacja. Słownik młodzieżowo-polski jest przydatny. Dziękuję @wiktoria.przybyla_

A post shared by Lukasz Kruczek (@lukaszkruczek.official) on

 

Trener ma za zadanie prowadzić zespół, złożony z zawodniczek głównie w wieku nastoletnim. Wprowadził on dużo większy profesjonalizm w zespole, a młode skoczkinie udanie zainaugurowały tegoroczny sezon Pucharu Kontynentalnego. Dwukrotnie w dziesiątce uplasowała się Kinga Rajda, a przyzwoicie poradziły sobie Anna Twardosz oraz Joanna Szwab.

 

W zespole wciąż brakuje powracającej do zdrowia Kamili Karpiel, która leczy uraz więzadeł krzyżowych.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze