LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel ograł Greenyard Maaseik

Siatkówka
LM siatkarzy: Jastrzębski Węgiel ograł Greenyard Maaseik
fot. PAP

W meczu trzeciej kolejki grupy C Ligi Mistrzów siatkarzy Jastrzębski Węgiel wygrał z VC Greenyard Maaseik 3:0. Jastrzębianie, którzy we wcześniejszym spotkaniu pokonali u siebie Halkbank Ankara 3:0, odnieśli drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach.

W premierowej partii jedynie w początkowych fragmentach goście dotrzymywali kroku ekipie trenera Slobodana Kovacia (3:3), potem skuteczna gra Christiana Fromma i Dawida Konarskiego pozwoliła zbudować wyraźną przewagę (9:4, 14:7, 19:13). W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację, a po błędzie rywali w polu zagrywki mogli cieszyć się ze zdecydowanego zwycięstwa w tej odsłonie (25:17).

 

Set numer dwa był początkowo wyrównany (8:8), a w środkowej części jastrzębianie odskoczyli rywalom (13:9, 15:10). Siatkarze Greenyard Maaseik nie rezygnowali jednak i złapali punktowy kontakt (17:16), a jeszcze w końcówce mieli szansę na odrobienie strat (20:19). Skuteczny atak Konarskiego, błąd podwójnego odbicia u przyjezdnych, potem skuteczny blok i przewaga jastrzębian znów wzrosła (23:19). Efektowny blok Fromma ustalił wynik tej części meczu na 25:20.

 

Trzecia odsłona była bardziej zacięta od poprzednich, a wynik długo oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce, od stanu 18:18, przewagę zaczęli budować gospodarze. Błąd zagrywki rywali, potem atak Tomasza Fornala pozwoliły odskoczyć na dwa oczka (20:18) i tej przewagi gospodarze już nie oddali. W ostatniej akcji meczu Jakub Bucki popisał się asem serwisowym (25:21). MVP: Lukas Kampa.

 

Siatkarze Greenyard Maaseik we wcześniejszych meczach wygrali na wyjeździe z Halkbankiem Ankara 3:2 i niespodziewanie pokonali u siebie Zenit Kazań 3:2. Jastrzębianie grali do tej pory tylko z drużyną z Ankary, którą pewnie ograli 3:0. Spotkanie pierwszej kolejki z Zenitem Kazań zostało przełożone na 18 stycznia z powodu udziału rosyjskiej drużyny w Klubowych Mistrzostwach Świata. 

 

W kadrze na to spotkanie znalazł się reprezentacyjny portorykański rozgrywający Arturo Iglesias, który nie pojawił się jednak na boisku. Podpisał on kontrakt w środę i ma zastąpić w zespole kontuzjowanego Brazylijczyka Raphaela Margarido.

 

Jastrzębski Węgiel – VC Greenyard Maaseik 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)

 

Jastrzębski Węgiel: Dawid Konarski, Christian Fromm, Jurij Gladyr, Lukas Kampa,Tomasz Fornal, Graham Vigrass – Jakub Popiwczak (libero) oraz Paweł Rusek, Jakub Bucki.

Greenyard: Jan Zimmermann, Jelte Maan, Andri Aganits, Jonas Kvalen, Simon Peeters, Jurij Semaniuk – Just Dronkers (libero) oraz Robert Wojcik, Xavier Folguera Estruga, Elias Thys, Rasmus Breuning Nielsen.

 

Sędziowali: Konstantin Jowczew (Bułgaria), Susana Maria Rodriguez Jativa (Hiszpania)

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW SIATKARZY

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze