Puchar Krispol 1. Ligi dla siatkarzy BBTS Bielsko-Biała

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki przegrali z BBTS Bielsko-Biała 2:3 w drugim spotkaniu finałowym Pucharu Krispol 1. Ligi. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem BBTS 3:1, w tej sytuacji to klub z Bielska-Białej wywalczył to trofeum.

Dwa pierwsze sety zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gości (18:25, 21:25), którzy przed trzecią partią byli o krok od końcowego zwycięstwa. Wówczas jednak nastąpiło przebudzenie siatkarzy z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy poprawili zagrywkę, byli skuteczniejsi w ataku i lepiej przyjmowali. Wygrali najpierw 25:22, a kolejną odsłonę już wyraźnie – 25:15 i wyrównali stan meczu.

Gdyby wygrali tie-breaka, doprowadziliby do "złotego seta". W piątym secie górą byli jednak goście. Kluczowa była punktowa seria od stanu 8:8 do 8:13, przy dobrych zagrywkach Jarosława Macionczyka. Tomaszowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale Adrian Hunek skończył ostatnią akcję meczu, zdobywając punkt na wagę triumfu w pierwszym, historycznym Pucharze Krispol 1. Ligi.

Przypomnijmy, że drużyny z Bielska-Białej i Tomaszowa Mazowieckiego awansowały również do ćwierćfinału Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek dołączy do nich sześć czołowych zespołów PlusLigi po pierwszej rundzie fazy zasadniczej. Mecze zostaną rozegrane 15 stycznia. Zwycięzcy ćwierćfinałów będą rywalizować w turnieju finałowym, który zaplanowano na 14–15 marca.

Finał Pucharu Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2019-12-10: BBTS Bielsko-Biała – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 27:25)
2019-12-19: Lechia Tomaszów Mazowiecki – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 21:25, 25:22, 25:15, 11:15)