Tokio 2020: Zatwierdzono trasę maratonu w Sapporo

Inne
Tokio 2020: Zatwierdzono trasę maratonu w Sapporo
fot. PAP/EPA

Organizatorzy przyszłorocznych igrzysk w Tokio oraz przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i World Athletics zatwierdzili trasę maratonu, który - by uniknąć największych upałów - został przeniesiony do Sapporo. Start i meta umiejscowione będą w słynnym Odori Park.

Maratończycy ruszą w miejscu znajdującym się naprzeciwko 147-metrowej wieży telewizyjnej, która jest jednym z punktów orientacyjnych miasta. Trasa dwukrotnie przecina płynącą przez Sapporo rzekę Toyohira. Maratończycy będą mieli do pokonania 20-kilometrową pętlę, a następnie dwa okrążenia ok. 10-kilometrowego odcinka.

 

Odori Park to znajdujący się w centrum miasta teren o charakterze szerokiej alei dzielącej Sapporo na część południową i północną.

 

O przeniesieniu rywalizacji w maratonie oraz chodzie sportowym do Sapporo, gdzie temperatura latem w ciągu dnia powinna być niższa niż w Tokio o ok. pięć stopni Celsjusza, poinformowano w październiku. Zmagania w tych dwóch konkurencjach odbędą się w dniach 6-9 sierpnia. Pierwotnie jako termin kobiecego maratonu wyznaczono 2 sierpnia.

 

Początek biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów - zarówno w przypadku kobiet i mężczyzn - zaplanowano na godz. 7 czasu lokalnego. Przed przeniesieniem rywalizacji do Sapporo mowa była o godzinie 6.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze