PlusLiga: Kolejne zwycięstwo Asseco Resovii

W spotkaniu 11. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii wygrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:1. Podopieczni trenera Piotra Gruszki podnoszą się z kryzysu i odnieśli już trzecie zwycięstwo z rzędu.

Pierwszy set toczył się przy przewadze siatkarzy z Radomia, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów (2:5). Gospodarze na przestrzeni seta gonili wynik, łapali punktowy kontakt z rywalami, ale w kluczowych momentach nie wykorzystywali swoich szans. Choćby przy stanie 6:7, gdy w kolejnych akcjach błąd dotknięcia siatki, punktowa zagrywka Dejana Vincicia i autowy atak Nicolasa Marechala znów dały gościom przewagę (6:10). Potem podobnie było choćby przy stanie 17:18, czy 19:20– po asie serwisowym Marechala. W końcówce goście dwukrotnie zablokowali Rafała Buszka (19:23), Brenden Sander wywalczył piłkę setową, a w kolejnej akcji Athanasios Protopsaltis zamknął tę partię skutecznym atakiem (21:25).

W drugiej partii przewagę początkowo mieli gospodarze (8:5, 10:7), ale od stanu 15:14 przegrali trzy kolejne piłki i to radomianie uzyskali prowadzenie, ale na krótko. W końcówce na parkiecie zrobiło się nerwowo. Protesty gości po zagraniu Marechala skończyły się czerwoną kartką dla Vincicia i stratą punktu (21:18). To był kluczowy moment, bo gospodarze nie wypuścili już tej przewagi z rąk. Przestrzelona zagrywka Karola Butryna przyniosła im piłkę setową, a skuteczny blok Bartłomieja Lemańskiego w kolejnej akcji zakończył długą wymianę i całego seta (25:20).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze (4:1, 8:5). Podopieczni trenera Piotra Gruszki grali skutecznie, a rywale zaczęli popełniać błędy, słabiej prezentowali się w przyjęciu. Zdołali jeszcze złapać punktowy kontakt, ale w środkowej części rzeszowianie odskoczyli przy zagrywkach Marechala (11:8), a później jeszcze powiększyli punktowy dystans (16:11). Gra punkt za punkt w końcówce nic gościom nie dała. Zbigniew Bartman atakiem blok-aut wywalczył piłkę setową (24:20), a autowy atak Wojciecha Włodarczyka ustalił wynik na 25:21.

Set numer cztery jedynie na początku miał wyrównany przebieg (6:6). W środkowej części siatkarze Asseco Resovii znów przejęli inicjatywę. Skuteczne akcje Marechala i błędy własne radomian pozwoliły im powiększać przewagę (11:8, 18:12). Przy stanie 20:15 serca kibiców z Rzeszowa zadrżały, gdy Bartman upadł na parkiet. Na szczęście atakujący szybko wrócił do gry. Gospodarze pewnie zmierzali po komplet punktów. Atak Marechala przyniósł im piłkę meczową, a przestrzelony atak Michała Filipa zakończył to spotkanie (25:17).

Najwięcej punktów: Zbigniew Bartman (18), Nicolas Marechal (17), Bartłomiej Lemański (12) – Asseco Resovia; Michał Filip (14), Athanasios Protopsaltis (12), Brenden Sander (11) – Cerrad Enea Czarni. MVP: Bartłomiej Lemański.

Asseco Resovia – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17)

Asseco Resovia: Kawika Shoji, Grzegorz Kosok, Nicolas Marechal, Rafał Buszek, Bartłomiej Lemański, Zbigniew Bartman Luke Perry (libero) oraz Bartosz Mariański, Tomas Rousseaux. Trener: Piotr Gruszka.
Cerrad Enea Czarni: Bartłomiej Grzechnik, Brenden Sander, Dejan Vincic, Karol Butryn, Athanasios Protopsaltis, Michał Ostrowski Mateusz Masłowski (libero) oraz Michał Ruciak, Michał Filip, Michał Kędzierski, Wojciech Włodarczyk, Alen Pajenk, Bartosz Firszt. Trener: Robert Prygiel.

Terminarz i plan transmisji 11. kolejki PlusLigi:

2019-12-20: Asseco Resovia – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17)
2019-12-20: BKS Visła Bydgoszcz – MKS Będzin (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-21: GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie (sobota, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-21: Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-12-21: Indykpol AZS Olsztyn – Verva Warszawa Orlen Paliwa (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-12-22: Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-12-22: PGE Skra Bełchatów – MKS Ślepsk Malow Suwałki (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra).