To tu Polacy sięgnęli po złoto! Poznaliśmy gospodarza Final Six LN siatkarzy 2020

Siatkówka
To tu Polacy sięgnęli po złoto! Poznaliśmy gospodarza Final Six LN siatkarzy 2020
fot. Cyfrasport

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie ogłosiła gospodarza turnieju Final Six Ligi Narodów 2020. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Stanach Zjednoczonych, ale ostatecznie zostanie rozegrana w Turynie. Czołowe drużyny przyszłorocznej edycji zmierzą się w hali Pala Alpitour, gdzie w 2018 roku Polska wywalczyła złoty medal mistrzostw świata.

Rozgrywki Ligi Narodów są organizowane od 2018 roku, gdy zastąpiły Ligę Światową. Pierwszy turniej finałowy został zorganizowany we Francji, na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d’Ascq w okolicach Lille. Potem FIVB i federacja siatkarska USA podpisały trzyletni kontrakt na organizację Final Six. W 2019 drużyny walczyły o medale LN w Chicago. Przypomnijmy, że brąz wywalczyli Polacy, a w wielkim finale Rosja pokonała Stany Zjednoczone 3:1.

 

Amerykanie mieli również organizować tę imprezę w 2020 roku. Jak się jednak okazało, zmagania siatkarzy kolidowałyby z Dniem Niepodległości, który jest obchodzony w USA 4 lipca. Działacze FIVB obawiali się, że tamtejsi kibice wybiorą świętowanie zamiast oglądania meczów. W związku z tym rozpoczęto poszukiwania nowego gospodarza.

 

 

Ostatecznie zadecydowano, że Final Six Ligi Narodów siatkarzy 2020 zostanie rozegrane we Włoszech, w Turynie. Sześć czołowych drużyn zagra o medale w hali Pala Alpitour w dniach 1–5 lipca. Przypomnijmy, że jest to obiekt niezwykle szczęśliwy dla polskiej siatkówki. To tu w 2018 roku podopieczni trenera Vitala Heynena wywalczyli złoty medal mistrzostw świata.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze