Drużyna Soboty rozbiła lidera 2. Bundesligi! Asysta Polaka

St. Pauli z Waldemarem Sobotą w składzie pokonał przed własną publicznością lidera 2. Bundesligi – Arminie Bielefeld aż 3:0. Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy i zaliczył asystę przy pierwszym golu dla swojej ekipy.

Mecz w Hamburgu rozpoczął się znakomicie dla St. Pauli, które wyszło na prowadzenie już w 3. minucie za sprawą trafienia Henka Veermana. Asystę przy golu Holendra zanotował właśnie Sobota. W 25. minucie holenderski snajper po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem drogę do bramki 26-latkowi otworzył szwedzki skrzydłowy - Viktor Gyokeres.

W drugiej połowie gospodarze nie zamierzali zwalniać tempa. Tym razem Szwed sam skierował piłkę do bramki lidera 2. Bundesligi. 21-latek uczynił to w 54. minucie i jednocześnie ustalił wynik spotkania. Tak wysokie zwycięstwo St. Pauli nad Arminią to duża niespodzianka.

Sobota w tym sezonie ligowym strzelił dwa gole oraz zanotował taką samą liczbę asyst.