EBL: Drugie zwycięstwo Polpharmy

Polpharma wygrała swój drugi mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi! W sobotę starogardzianie pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 84:74.

Goście świetnie weszli w ten mecz - po trafieniu Jonathana Williamsa prowadzili już 6:0. Później ta przewaga rosła nawet do siedmiu punktów dzięki zagraniu Isaiaha Wilkinsa. MKS był w stanie jednak odpowiedzieć - serią 7:0 - i po kontrze Filipa Puta był już remis. Ostatecznie po 10 minutach było po 17. Na początku drugiej kwarty skuteczny był Bryce Douvier - dzięki niemu dąbrowianie zdobywali siedem punktów przewagi. Zespół trenera Marka Łukomskiego miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, przez co długo nie odrabiał strat. Uaktywnili się później Daniel Gołębiowski oraz Martynas Paliukenas, ale rzuty Dominica Artisa sprawiły, że po pierwszej połowie było 42:36.

Trzecią kwartę Polpharma rozpoczęła od małej serii 5:0 i dzięki temu ponownie była blisko rywali. Po chwili akcja Michała Kołodzieja oznaczała remis, a rzuty wolne Jonathana Williamsa dały im nawet prowadzenie. To gospodarze musieli odrabiać straty, a starał się to robić przede wszystkim Dominic Artis. Po 30 minutach było jednak 61:60. W czwartej kwarcie kolejne trafienia Williamsa i Wilkinsa dawały nawet osiem punktów przewagi Polpharmie. MKS ciągle starał się być blisko, zbliżył się jeszcze na różnicę jednego rzutu, ale kilka szybkich ataków starogardzian sprawiło, że znowu kontrolowali sytuację. Ostatecznie zwyciężyli 84:74.

Najlepszym graczem gości był Martynas Paliukenas z 18 punktami, 7 zbiórkami i 7 asystami. Dominic Artis zdobył dla gospodarzy 22 punkty i 5 asyst.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polpharma Starogard Gdański 74:84 (17:17, 25:19, 18:25, 14:23)

MKS Dąbrowa Górnicza: Dominic Artis 22, Bryce Douvier 17, Filip Put 12, Marek Piechowicz 8, Patryk Wieczorek 8, Iwan Wasyl 7, Michael Fraser 0, Radosław Chorab 0, Jakub Kobel 0, Konrad Dawdo 0.

Polpharma Starogard Gdański: Martynas Paliukenas 18, Isaiah Wilkins 17, Jonathan Williams 14, Brett Prahl 10, Daniel Gołębiowski 8, Paweł Dzierżak 8, Michał Kołodziej 7, Jakub Motylewski 2.