EBL: Ofensywne GTK wygrało w Bydgoszczy

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie zdołali przeciwstawić się niezwykle ofensywnie nastawionym gościom z Gliwic i ulegli drużynie GTK 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27). Najlepszym zawodnikiem GTK był Milivoje Mijović z 21 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się A.J. Walton z 20 punktami i 4 asystami.

Gliwiczanie na początku spotkania grali szybko i efektownie. Po akcji 2+1 Joe Furstingera było 11:6. Straty odrabiał przede wszystkim Mateusz Zębski, ale pod koszami ciągle świetny był Furstinger. Do remisu doprowadził jednak później rzutem z dystansu Marcin Nowakowski, a w samej końcówce tej części gry Łukasz Frąckiewicz dał bydgoszczanom prowadzenie - 31:30.

W drugiej kwarcie GTK szybko doprowadzało do remisu, ale ofensywną inicjatywę starali się mieć gospodarze. W pewnym momencie po trafieniu Krisa Clyburna Enea Astoria uciekła nawet na sześć punktów. Później sytuację kontrolował też A.J. Walton, choć kolejne rzuty Duke’a Mondy’ego zbliżały gości. Dobitka Dawida Słupińskiego oznaczała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:51.

Początek trzeciej kwarty ponownie był bardzo wyrównany, a w zespole trenera Pawła Turkiewicza można było wyróżnić Brandona Tabba. Jednak po chwili kolejne akcje Michała Nowakowskiego i Adama Kempa dały aż osiem punktów przewagi bydgoszczanom. Sytuację starał się poprawić jeszcze Mateusz Szlachetka, ale po 30 minutach było 85:77.

Czwartą kwartę dwiema trójkami rozpoczął Milivoje Mijović, a następne trafienie Kacpra Radwańskiego doprowadziło do wyrównania. Ci sami zawodnicy po chwili dali GTK pięć punktów przewagi! Później skuteczny był Mateusz Szlachetka, ale mimo to końcówka była zacięta. Kluczowe rzuty trafiał jednak Brandon Tabb i to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27)

Enea Astoria Bydgoszcz: A.J. Walton 20, Mateusz Zębski 17, Adam Kemp 13, Kris Clyburn 12, Michał Nowakowski 12, Łukasz Frąckiewicz 10, Marcin Nowakowski 5, Dorian Szyttenholm 4, Michał Chyliński 3, Michał Aleksandrowicz 0, Michał Krasuski 0.

GTK Gliwice: Milivoje Mijovic 21, Brandon Tabb 17, Joe Furstinger 15, Duke Mondy 12, Mateusz Szlachetka 12, Payton Henson 12, Dawid Słupiński 11, Kacper Radwański 4, Piotr Hałas 0, Łukasz Diduszko 0.