Emery o zwolnieniu z Arsenalu: Być może zabrakło cierpliwości. Rozmawialiśmy o przedłużeniu kontraktu

Piłka nożna
Emery o zwolnieniu z Arsenalu: Być może zabrakło cierpliwości. Rozmawialiśmy o przedłużeniu kontraktu
fot. PAP

Unai Emery po tym, jak został zwolniony z Arsenalu, udzielił wywiadu BBC, w którym opowiedział, że słabe wyniki osiągane z Kanonierami, zdaniem wielu, były spowodowane barierą językową. Sam zainteresowany nie ukrywa rozczarowania decyzją o rozstaniu się z klubem z The Emirates.

- Bariera lingwistyczna została wyolbrzymiona w oczach ludzi z powodu kiepskich rezultatów. Gdyby wyniki były lepsze, tak jak w poprzednim sezonie, wówczas nikt nie zwracałby uwagi na moje błędy językowe - zdradził Emery w rozmowie dla BBC Sport.

 

Były trener m.in. Sevilli oraz Paris Saint Germain przyznał, że mocno przeżywał niepowodzenia Arsenalu pod jego wodzą. - Ci, którzy byli blisko mnie, widzieli i mówili, że dostrzegają jak bardzo cierpię. To była prawda, ale z drugiej strony to coś normalnego. Kiedy drużyna nie wygrywa, trener cierpi. A kiedy przegrywa kilka spotkań z rzędu, cierpi jeszcze bardziej. Rozmawiałem z zawodnikami, próbując znaleźć rozwiązanie, ale wyniki nadal były takie same. W takich sytuacjach trener ponosi największe ryzyko - rzekł.

 

Hiszpański szkoleniowiec nie ukrywa smutku z powodu zwolnienia, zaznaczając, że toczyły się rozmowy o przedłużeniu jego umowy z Arsenalem, a przy odrobinie cierpliwości być może udałoby się odwrócić złą kartę.

 

- Kiedy dyrektor sportowy poinformował mnie o zwolnieniu, to także jemu było smutno. Moja sytuacja w Arsenalu była jednak trudna również ze względu na kibiców. Myślę, że z odrobiną większej cierpliwości mogliśmy zmienić rzeczy, ale rozumiem decyzję, która została podjęta. Nasz pierwszy sezon nie był zły, mogliśmy wygrać Ligę Europy, ale byliśmy w grze o Ligę Mistrzów do ostatniej kolejki. To był mój pierwszy rok w Anglii, zacząłem dobrze i toczyły się rozmowy o przedłużeniu kontraktu. Byłem zadowolony. Przed tym sezonem wzmocniliśmy się, w pewnym momencie byliśmy na trzecim miejscu. Jednak nagle zaczęliśmy notować kiepskie wyniki i straciliśmy stabilizację oraz pewność siebie. Wszystko zaczęło się psuć, nie byliśmy w stanie wygrywać meczów. To był straszny okres - skwitował Emery.

 

Tymczasowym menadżerem Kanonierów jest Fredrik Ljungberg.

 

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie