PKO Ekstraklasa: Merebaszwili bohaterem Wisły w meczu z mistrzem Polski

Wisła Płock pokonała w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Piasta Gliwice 2:1. Oba gole dla "Nafciarzy" strzelił Giorgi Merebaszwili. Bramkę jak się okazał honorową dla mistrzów Polski zdobył Gerard Badia.

Wynik spotkania otworzyli płocczanie w 16. min. Dominik Furman z rzutu wolnego podał do Alana Urygi, który przerzucił piłkę na drugą stronę boiska, gdzie akcję zamykał Giorgi Merebaszwili. Z jego strzału nic by nie było, gdyby nie Patryk Sokołowski, który zmylił własnego bramkarza.

W 22. min gospodarze mogli powiększyć dorobek. Po wrzutce Damiana Rasaka strzelał Uryga, a bramkarz Piasta miał sporo problemów. Po pół godzinie obudzili się goście. Najpierw w 31. min Jorge Felix chciał zaskoczyć Thomasa Dahne. Strzelił płasko, ale chybił o metr. Cztery minuty później było już jednak 1:1. Piotr Pietraszewski podał do Gerarda Badii, a ten dokładnie posłał piłkę głową do siatki.

Jeszcze w 39. min próbował znaleźć drogę do bramki Felix, ale uderzył obok słupka. Dwie minuty później po rzucie rożnym Piotr Parzyszek trafił idealnie w Dahne. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry szansy nie wykorzystał Parzyszek. Po wymianie podań na polu karnym Wisły zawodnik Piasta trafił znowu w płockiego bramkarza.

Po przerwie zaatakowali gospodarze. W 48. min pięknym uderzeniem popisał się Merebaszwili, a równie efektowną obroną bramkarz. Minutę później strzelał Uryga, ale piłkę już z linii bramkowej wybił Plach. W 53. min Felix zbudował akcję z Badią, który ponownie spudłował.

Wynik zmienił się dopiero w 57. min. Akcja Ricardinho została zatrzymana, ten nie miał już szans na stworzenie groźnej sytuacji, więc podał do Merebaszwilego, który minął dwóch obrońców i z 20 metrów idealnie przymierzył i zdobył drugiego gola.

Kolejne minuty upływały pod znakiem ataków obu zespołów, żadnemu nie udało się wykończyć akcji i zmienić wynik spotkania. W ostatnim kwadransie Dahne popełnił kilka poważnych błędów, ale żaden z nich nie został wykorzystany przez gości.

Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Bramki: Giorgi Merebaszwili (16', 57') - Gerard Badia (35'-głową)

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Damian Michalski, Alan Uryga, Piotr Tomasik - Damian Rasak, Maciej Ambrosiewicz (84. Angel Garcia Cabezali), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili (90. Suad Sahiti), Mateusz Szwoch - Ricardinho (79. Olaf Nowak)

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Tom Hateley, Patryk Sokołowski (61. Tomasz Jodłowiec), Gerard Badia (80. Bartosz Rymaniak), Jorge Felix, Sebastian Milewski - Piotr Parzyszek (73. Patryk Tuszyński)

Żółta kartka: Ricardinho - Piotr Malarczyk, Marcin Pietrowski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin) Widzów: 2318